.

.

Врвка За Околу Обвива,Дигање Професионални Зглоб Поддршка Протезите На Зглобот Поддршка Протези Салата Фитнес Тренингот На Зглобот Заврши Фитнес Зглоб Обвива(Пор

Врвка За Околу Обвива,Дигање Професионални Зглоб Поддршка Протезите На Зглобот Поддршка Протези Салата Фитнес Тренингот На Зглобот

DEN 234.96

Количина на стоки
Достапно

Се ОБЕЗБЕДИ ПОДДРШКА На : кревање на зглобот заграда може да се завитка околу рака и зглобовите,значително намалување на напнатоста на врвката за околу заеднички,и обезбедување на вас со висок квалитет на поддршка, без непотребна болка.Носи на зглоб заграда ќе се чувствувате softest и повеќето удобно пакет,дебела врвка за околу пакет за поддршка може да се поправи на wristband во место,што ќе ви овозможи да се фокусираме на тренинг и фитнес.ЗАШТИТА на ВАШИОТ ЗГЛОБОВИТЕ : Кога ќе се прави кревање,вежбање протезите на зглобот може да ја намали аголот на движење,намалување на брзината на sprains,и да се зголеми кревање со доверба.Врвка за околу подготвуваат го штити вашиот зглоб, така што ќе можат да се обучуваат тешко,лифт потешки предмети,и на лифт и почесто.Кога опрема и вежбање се потребни,најдобар избор е нашата внимателно стокмено високо-квалитетни wristbands.ПРИМЕНЛИВИ СЦЕНАРИЈА : Бидете wristbands се погодни за проекти за обука,аеробик,сила за обука,кревање,само-тежина фитнес вежби,pull-ups,да се повлече-up прозорци,deadlifts,клупа притиска,главата или рамењата на копчињата,ролни,чисти и непредвидлива,штици,Тегови,barbells,клупа притиска,kettlebell вежби,јога и Пилатес се исто така многу погодни за работна сила и луѓе со карпален тунел и tendinitis.ВИСОКО-ЕЛАСТИЧЕН МАТЕРИЈАЛ : wristband е направен на највисок квалитет на материјали,вклучувајќи мека памучна,живот-проширување на еластичноста и целосно прилагодлив wrappers за да се осигура вашата удобност и стабилност, да го зголеми вашето вежбање Ефект и минимизирање на зглобот болка и замор.Врвка за околу е направен од висок еластичен материјал,кој може да се користи за долго време,има силна вискозност и е постабилна.ПРИЛАГОДЛИВ : кревање wristband висока густина плетени ткаенини,подобра еластичност,нема потреба да се погоди која големина ти треба,на wristband е целосно прилагодливи,само се прилагоди на стегање на завиткување,можете да добиете лична стегање ви треба.Салата фитнес вежби wristband е направен од високо-квалитет дише ткаенини,кои се дише и wicking пот,и се вежба е сува и не мрсна.Како да го Користите : 1. Стави на одредување прстен во палец 2. Заврши околу рачниот зглоб 3. Поправи по кривулестите е завршен 4. По носењето, поправи кука и јамка сврзувачки елементи Спецификација : Предмет Тип : врвка за околу Обвива Големина : Прибл. 41 x 8cm/16.1 x 3.1 во Пакет Листата : 2 x Зглоб Обвива Забелешка : ве Молиме овозможи 1‑3cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Wrist Wraps
Size:
Approx. 41 x 8cm/16.1 x 3.1in
Package List:
2 x Wrist Wraps :
Note:
Please allow 1‑3cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Слични понуди