.

.

Соларната Мрежа Тај Инвертер, Соларни Инверторот LED Дисплеј Микро Мрежа Врзани со Приемник, IP65 Водоотпорен 350W SG350MS Мрежа Тај Микро Соларни Инверторот, Соларен Панел

Соларната Мрежа Тај Инвертер, Соларни Инверторот LED Дисплеј Микро Мрежа Врзани со Приемник, IP65 Водоотпорен 350W SG350MS Мрежа

DEN 2577.36

Количина на стоки
Достапно

LED дисплејот може да обезбеди јасни и интуитивни податоци.На водоотпорен оценка е IP65, производот нема да биде лесно да се оштетат.Ладење метод усвојува природните конвекција и без вентилатор за да се обезбеди дека производот нема да се прегрее за време на работата.Висок врв ефикасност ефикасноста е 95%.Одлични перформанси и комплетен прибор, лесно да се инсталира и да ги отстраните.Соларната Мрежа Тај Инвертер,, Соларни Инверторот LED Дисплеј Микро Мрежа Врзани со Приемник, IP65 Водоотпорен 350 W SG350 MS Мрежа Тај Микро Соларни Инверторот, Соларен Панел Микро Инверторот, Соларна Енергија Конвертор(120 V)Функција : 1. LED дисплејот може да обезбеди јасни и интуитивни data2. На водоотпорен оценка е IP65, производот нема да биде лесно damaged3. Ладење метод усвојува природните конвекција и без вентилатор за да се обезбеди дека производот нема да се прегрее за време на operation4. Висок врв ефикасност ефикасноста е 95%5. Одлични перформанси и комплетен прибор, лесно да се инсталира и remove Specification : Предмет Тип : Соларна Inverter Product Серија : СЕКРЕТАР Series Model : SG350 MSInput Податоци (DC, PV)Број на Текст Конектори : 1 Set MPPT Напон Спектар : 24 V-40 VWorking Напон Спектар : 18 V-50 VMaximum Влезен Напон : 50 VStarting Напон : 18 VMaximum влезна Моќност : 350 WMaximum Текст на струјата : 12 AOutput Податоци (AC)еднофазен Моќ Мрежа Тип : 120 VRated Излезна Моќност : 330 WMaximum Излезна Моќност : 350 WNominal Излез Тековната : во 120 VAC : 2.5 ANominal Излезен Напон : 120 VACDefault Излезен Напон Спектар : во 120 VAC : 80 V-160 V Номинална Фрекфенција : 50 Hz Default Фрекфенција Спектар : на 50 Hz : 47.5 Hz-52.5 Hz Power Фактор : > 0.99 Вкупно Хармонично Нарушување : THD

Карактеристики на понудата

Слични понуди