.

.

Vbestlife FH‑77 Водород Тестер Точноста Инструмент, висока Мерење на Точност со Висока Точност за Аквариуми, aquaculture, soilless Култура

Vbestlife FH‑77 Водород Тестер Точноста Инструмент, висока Мерење на Точност со Висока Точност за Аквариуми, aquaculture, soilless

DEN 1859.76

Количина на стоки
Достапно

Автоматска температурна компензација функција, секој мерен опсег има калибрација точка да се направи мерење на резултатите од повеќе точни.Употребата на батерија за напојување, со низок напон прашува функција, погодно замена на батеријата и лесно ракување.Направени од високо квалитетна ABS материјал, издржлив и лесен, лесно да се носат и секојдневна употреба.Се користи за мерење на растворен водород содржината на водород богата со вода и водород вода генератори.Точноста инструмент, високо ниво на мерење прецизност, тоа е добар избор за мерење на квалитетот на водата.Функција : 1. Се користи за мерење на растворен водород содржината на водород богата со вода и водород вода generators2. Автоматска температурна компензација функција, секој мерен опсег има калибрација точка да се направи мерење на резултатите од повеќе accurate3. Употребата на батерија за напојување, со низок напон прашува функција, погодно замена на батеријата и лесно operation4. Направени од високо квалитетна ABS материјал, издржлив и лесен, лесно да се носат и дневни use5. Точноста инструмент, високо ниво на мерење прецизност, тоа е добар избор за мерење на вода quality How да се Користат : 1. Отстранете ја заштитната маска, исплакнете electrode со дестилирана вода или чиста вода, и ги исклучите вода на electrode и пластични делови околу electrode со филтер хартија по чистењето (не допирајте ја electrode со вашите раце)2. Вклучување на инструментот, држете го инструмент, и го суспендира electrode во тест solution3. Нежно ги вознемирија инструмент за да се обезбеди дека нема меурчиња приклучен на електроди, што ќе влијае на точноста на детекција;4. Лев клик да го вклучите единица на водород богата читање, можете да се префрлите назад помеѓу ppb и ppm;5. Десен клик за да го .

Карактеристики на понудата

Слични понуди