.

.

Shiwaki Прстен Светлина Клип на Видео-Конференција Осветлување во Собата за Камера, Зум Повици, Стабилна и - 16cm

Shiwaki Прстен Светлина Клип на Видео-Конференција Осветлување во Собата за Камера, Зум Повици, Стабилна и - 16cm

DEN 431.76

Количина на стоки
Достапно

Лесен и пренослив дизајн : Лесен за употреба и се носат кога ќе патуваат или работат на отворено и сл.LED прстен светлината може да се монтира на сопственикот и го однесе насекаде (На носителот не е вклучен).Широка примена : Тоа е широко се применува за надворешна фото светлина, пополнување светлина во затворен простор, портрет, мода, реклама фотографии, снимање на видео и слично.Прстен светлина е направен од 40pcs енергија LED монистра, тоа топлина дисипација е одлична, постојан струја диск и висока боја рендерирање, ублажување на извор на светлина и подобрување на кожата во портрети фотографија.USB порти може да се користи со повеќе уреди, како што се поврзете домаќин компјутер, лаптоп, мобилен моќ и USB полнач.Ќе бидете во можност да уживаат во ПРЕДВОДЕНА прстен светлина во секое време слободни.Опис : ПРЕДВОДЕНИ прстен светлината може да се монтира на сопственикот и го однесе насекаде (На носителот не е вклучен). - Прстен светлина е направен од 40pcs енергија LED монистра, тоа топлина дисипација е одлична, постојан струја диск и висока боја рендерирање, ублажување на извор на светлина и подобрување на кожата во портрети фотографија. - USB порти може да се користи со повеќе уреди, како што се поврзете домаќин компјутер, лаптоп, мобилен моќ и USB полнач.Ќе бидете во можност да уживаат во ПРЕДВОДЕНА прстен светлина во секое време слободни. - Лесен и пренослив дизајн : Лесен за употреба и се носат кога ќе патуваат или работат на отворено и сл. - Голема примена : Тоа е широко се применува за надворешна фото светлина, пополнување светлина во затворен простор, портрет, мода, реклама фотографии, снимање на видео и слично.Спецификација : - Број на монистра : 2x20pcs - Светилка мушка модел : 2835 - Светилка осветленост : 24-26lm - Бела светлина, температура на бојата : 6500 K - Топло бела боја температура : 3200 K - Моќ : 0.3-6.5 W - Напон : 5 V - Покажува : Ра>90 - Затемнување опсег : 1%-100% - Напојување : преку USB порта за напојување - должина на Кабел : 2m - Големина(опционално) : - Надворешниот дијаметар 12cm/4.7 инчен - Надворешниот дијаметар 16cm/6.2 инчен - Надворешниот дијаметар од 20cm/7.9 инчен - Надворешниот дијаметар 26cm/10.2 inch Package Вклучува : 1 Парче Прстен LED Light1 Парче Clip1 Парче USB Кабел Жица Control Note : 1.Ве молиме овозможи 1~3 cm грешка поради прирачник за мерење, ви благодариме.2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме да се разбере, ви благодариме!.

Карактеристики на понудата

- Number of beads:
2x20pcs
- Lamp bead model:
2835
- Lamp brightness:
24-26lm
- White light color temperature:
6500K
- Warm white color temperature:
3200K
- Power:
0.3-6.5W
- Voltage:
5V
- Indicates:
Ra>90
- Dimming range:
1%-100%
- Power supply:
USB port power supply
- Cable length:
2m
- Size(optional):
- Outer diameter 12cm/4.7 inch :
- Outer diameter 16cm/6.2 inch :
- Outer diameter 20cm/7.9 inch :
- Outer diameter 26cm/10.2 inch :
Package Includes:
1 Piece Ring LED Light :
1 Piece Clip :
1 Piece USB Cable Wire Control :
1.Please allow 1~3 cm error due to manual measurement, thanks. :
2.Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Please understand, thank you! :

Слични понуди