.

.

Торба на Храброст Операција на Градите Обновување Комплет - Нега Пакет за Враќање на Mastectomy или Chemo Пациенти, Се Добро Наскоро Подарок за Жените, Симпатија Подароци, 3

Торба на Храброст Операција на Градите Обновување Комплет - Нега Пакет за Враќање на Mastectomy или Chemo Пациенти, Се Добро Наскоро

DEN 492.00

Количина на стоки
Достапно

НЕГА ПАКЕТ ЗА ПРЕЖИВЕАН ВО ВАШИОТ ЖИВОТ : Нашата операција на градите обновување комплет има речиси сè што mastectomy пациентот ќе треба да се опорави во удобноста вклучувајќи axilla перници, брише, лепило смена, lip balm, и повеќе.НЕШТО КУЛ И УДОБНО ДА се НОСАТ : Ние знаеме дека обновување е тешко, која е причината зошто во секој нега пакет ние го вклучите 2 axilla перници и пост-хируршки кошула со 4 внатрешни мозоци џебови за да се обезбеди мозоци светилки и цевки.ГИ ВКЛУЧУВА СИТЕ САНИТАРНИ ESSENTIALS : Секој комплет доаѓа со пакет на телото брише, шише со спреј за рака sanitizer, на обновливи крпа лицето маска, со удобно носот жица, лепило смена, и 3-ply ткива.ПОДАРОЦИ КОИ ВИ ПОМАГААТ да го освежат : Нашата комплет, исто така, вклучува Храбри on-the-go wristlet, торба, здив пеперминт (бидејќи знаеме дека хемотерапија е тежок), и стап на ладење lip balm за кога усните се чувствуваат подсечен или сува.ПОТСЕТНИК за ДА ОСТАНЕТЕ ХИДРИРАНИ : Секој пакет доаѓа со лесен-за-задржете, трајни гимнастик првенство направени од BPA-free материјал со лесна-за-чистење на патување капакот да се задржи пијалоци во близина на целиот ден, долго.Крајната пост-op, обновување комплет за chemo или операција на градите пациенти Нашата операција на градите обновување комплет е внимателен подарок на охрабрување за најдобар пријател, свој колега, член на семејството, или други близок кој е на патот кон обновување и само надвор од болница.Секој комплет содржи (речиси) сѐ дека mastectomy пациентот ќе треба да се опорави во удобноста вклучувајќи axilla перници, телото брише, лепило смена, lip balm, и многу повеќе.Останете хидрирани и го освежат кога ви треба Секој пакет доаѓа со лесен-за-чистење гимнастик првенство направени од BPA-free материјали со пригоден патување капакот да се задржи пијалоци блиску, така што може да се сети да останете хидрирани за време на опоравување.Нашите комплет, исто така, вклучува Храбри on-the-go wristlet дека мерките 5 x 7 ¼ инчи и платно drawstring торба дека мерките 16 x 14 инчи, глутен-слободен Пеперминт Ангел Пеперминт (бидејќи знаеме дека хемотерапија е тежок), и ладење нане lip balm направени со восок и есенцијални масла за размена на инстант олеснување кога усните се чувствуваат подсечен или сува.Останете чисти и се чувствуваме удобно за време на опоравување Секој комплет доаѓа со телото брише, спреј-на рака sanitizer, а мие лицето маска направена од премиум розова plaid ткаенина за удобност и модерен облека, лепило смена за да помогне да се завои надвор и да помогне да се намали кожата стрес и нервоза, и 3-ply ткива.Ние знаеме дека обновување е тешко, која е причината зошто во секој нега пакет ние го вклучите 2 axilla перници (пост-op, перници ублажување на притисокот на чувствителни хируршки области), и пост-хируршки кошула со 4 дискретна, внатрешна потрошувачка за управување со џебови за да се обезбеди мозоци светилки и цевки.Останете информирани и ширењето на свеста со нашите образовни книшка Нашата грижа пакети, исто така, доаѓаат со операција на градите пациентот образовни водич од Американското Друштво за Клиничка Онкологија па вие или примателот може да се чувствуваат подобро да се знае дека поддршката потребно е страница настрана, ден или ноќ.

Карактеристики на понудата

Слични понуди