.

.

CD Player HiFi Домаќинство Научат англиски Пренатална Образование Машина, Уред,HiFi CD Player Пренослив CD Player,Поддршка за CD/MP3/CDR/CDRW Диск.

CD Player HiFi Домаќинство Научат англиски Пренатална Образование Машина, Уред,HiFi CD Player Пренослив CD Player,Поддршка за CD/MP3/CDR/CDRW

DEN 1617.60

Количина на стоки
Достапно

Поддржува Bluetooth V5.0 lossless пренос, поддршка на ФМ емитува.Вграден литиум батерија.Lowpower екран со заднинско осветлување.За ASP шок заштита.Допирање на копчето бесконечно.Поддршка за CD/MP3/CDR/CDRW диск.Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од типот : CD Player Материјал : АБС Боја : Како на сликата прикажани Тежина : Околу. 462g Главниот чип управувачот SC6136 B Bluetooth чип BK3266 (модул F-6986) EQ аудио декодирање IC SC6136 чип интеграција Моќност засилувач IC 4453 F SOP8 Екранот се Прикаже големината LCD скршени код (црн и бел екран) 30x19x2.0mm/1.2x0.7x0.08in резолуција на екранот Сегмент 64 размерот 21 Светлото бела светлина Допира тип Копчето допирање Копчиња Механички копчиња Допирање на копчето Стави диск на начин CD вратата механизам Допирање на копчето Поддршка диск Број на дискови Еден диск Диск дијаметар Погоден за 12 CM/4.7 во, 8 CM/3.1 во Игра диск CD, CD-R, CD-RW репродукција на аудио формат Поддршка CD-DA, MP3 Аудио приклучок за Слушалки излезна моќност 20mw Поддршка слушалки Поддршка три/четири слушалки Сигнал на бучава сооднос (тежински) 75d B Нарушување 1% Канал балансирање 1d B Основна функција за APS shockproof функција како Стандардна за APS Breakpoint репродукција функција на поддршка EQ звук избор (BBS)(популарен)(ЏЕЗ)(РОК)(КЛАСИЧЕН)(врати во првобитна состојба) режим на Play Еден циклус игра, сите јамка се игра, да пребарувате низ игра, игра во која било цел.FM пренесува FM спарување 5 M Bluetooth Bluetooth верзија BT 5.0 поддршка на договорот со A2 DP Интерфејс USB интерфејс Микро 5 PIN, полнење функција џек за Слушалки со Дијаметар од 3,5 MM Напојување Батеријата 1800 MA 3.7 V време на Полнење за 3-4 H Музика играње време (60% волумен) 10 H полначот и USB 5 V Пакет Листа : 1 x Player 1 x Полнење кабел 1 x Аудио кабел 1 x Слушалка 1 x Настава.

Карактеристики на понудата

Condition:
100% brand new
Item type:
 CD Player
Material:
ABS
Color:
As picture shown
Weight:
Approx. 462g 
Main chip handler SC6136B Bluetooth chip BK3266 (module F-6986) EQ audio decoding IC SC6136 chip integration Power amplifier IC 4453F SOP8 Display Display size LCD broken code (black and white screen) 30x19x2.0mm/1.2x0.7x0.08in display resolution Segment 64 Aspect ratio 21 Backlight white light Touching type Button touching Buttons Mechanical buttons :
Touching button Put disc of way CD door mechanism Touching button Support disc Number of discs Single disc Disc diameter Suitable for 12CM/4.7in, 8CM/3.1in Play disc CD, CD-R, CD-RW Play audio format Support CD-DA, MP3 Audio Headphone output power :
20mw Support headset Support three/four headphones Signal to noise ratio (weighted) :
75dB Distortion 1% Channel balancing :
1dB Basic function for APS shockproof function Default for APS Breakpoint playback function :
support EQ sound selection (BBS)(popular)(JAZZ)(ROCK)(CLASSIC)(back to original state) Play mode Single loop play, all loop play, browse play, play in any order. :
FM transmit FM pairing 5M Bluetooth Bluetooth version BT 5.0  supporting agreement A2DP Interface USB interface Micro 5PIN, charging function Headphone jack Diameter 3.5MM Power supply Battery 1800MA 3.7V Charging time about 3-4H Music playing time (60% volume) 10H charger USB 5V :
Package List:
1 x Player 1 x Charging cable :
1 x Audio cable :
1 x Earphone :
1 x Instruction :

Слични понуди