.

.

SHAQUDA СОПСТВЕНИ 3 Четки & Шминка Четка случај [SCENE70]

SHAQUDA СОПСТВЕНИ 3 Четки & Шминка Четка случај [SCENE70]

DEN 6240.00

Количина на стоки
Достапно

Овој исклучителен подарок сет вклучува три СОПСТВЕНИ essentials (на разноврсна лицето четка, фондацијата четка, и сенката за очи четка) во убаво се мазни четка случај.Секој е дизајниран со палецот-cradling, лесно-дршка на менувачот во природен изглед на сива-кафена боја, за неверојатно стилски, шик подарок.Поставете Содржина : 701 Мулти лицето Четка Природни,712 Мулти фондацијата Четка,754 Контура око Четка,CA6 Шминка Четка случај.Подарок кутија : W180×D38×H225mm.Направен во Kumano, Јапонија. [Употреба Мерки на претпазливост за СОПСТВЕНИ Четки].Ако четка се постапува грубо, губење на штета и загуба се случи.Некои четки имаат обоена коса совети и боја може да се кандидира за време на чистење.Ако се справи со се остава во вода или влажни за подолг период на време, на врвот може да се одвои од дршката.Тоа е нормално, за природна коса за да се развие чудна миризба.Не користите на оштетена кожа.Ако осип или иритација развива прекине и да се консултира лекар.Природно дрво се справи била третирана со ботаничка масло да се потенцира на жито и како protectant.Овој третман е безбеден за употреба, но не е ленти третман, па ако го оставите вашиот шминка на справи, тоа може да предизвика дамка.Растворувачи како лак removers раствора нафта и бојата на справи.Природната топлина на цврсто дрво се справи со убава дрво жито.Сепак, природно дрво има тенденција да се наведнуваат или да искриват.После миење, целосно да ги исклучите сите водата на дрво површината.Складирање или ставање четка во директна сончева светлина, или брзо сушење на ситуацијата може да предизвика пукнатини и warpage.SHAQUDA.Иновативен четка роден од спојот на традиционалните Kumano изработка и модерен дизајн.Рака-заврши четка совети.Дизајн и едноставна и мека.Искуство на доброто самоувереност и декоративни изгледот на SHAQUDA како тоа ја смирува кожата и инспирира умот.Во SHAQUDA, ние сме посветени на три нешта.Изработка; Преземање бесконечна гордост во техники преданието од Едо-период Јапонија.Дизајн; Едноставен, но експресивен стил, кој го поставува тонот за една нова ера.SHAQUDA стил; покануваме да искуство богат, извонредни моменти во секојдневниот живот.SHAQUDA предлага начин на живот исполнет со комфор и инспирација.Ние ве покануваме да го збогати вашиот секојдневен со уникатно и единствено искуство ние нудиме.

Карактеристики на понудата

Слични понуди