.

.

Индија Ги Исполнува Индија Занаетите Papier Mache Богатство Кутија,Trinket Кутија, Мини Складирање, Градите Накит, Најдобрите Kinki, Направени Од Страна На Доделени Индискиот

Индија Ги Исполнува Индија Занаетите Papier Mache Богатство Кутија,Trinket Кутија, Мини Складирање, Градите Накит, Најдобрите Kinki,

DEN 357.36

Количина на стоки
Достапно

Индија ги Исполнува Индија работи со голем број на прослави и на национално ниво доделува papier mache уметници од Кашмир како Niyaz Ахмед, Fayaz Јануари, infact целиот свој клан.Нивните handpainted мотиви и детали стојат, освен.Големина : L-3"x W-2.5"x H-1.5" Инч.Материјал : Papier Mache.Боја : Multicolor.Употреба : Ова поле ви овозможи со доволно простор за складирање на вашиот накит, ситните, шарм, cufflinks итн.Тоа исто така може да се користи за чување на клучеви, меморандуми, мали богатства, шиење, изработка и mending резерви.Рачно Насликани Автентични Kashmiri Хартија Mache Занает Декоративни Trinket Кутија направен од страна на квалификувани и доделени занаетчии од Кашмир, Индија.Хартија Mache Занаети е традиционален занает и се пренесува од една генерација на следната генерација во семејството.Тоа е уште направени со рака во мали дома продавници каде што целото семејство седат заедно и да се вклучат во уметноста на правење Хартија занаети.Хартија Mache е еден од најубавите ракотворби од Кашмир.Kashmiri занает recycles отпадна хартија во прекрасни артефакти страна се насликани од страна на експерт занаетчии.Хартија Mache има долга и богата традиција во Кашмир, тоа е деликатна декоративна уметност која го покажува уметнички ревност на занаетчии.Процесот на создавање на ремек под овој занает вклучува 2 главни чекори.Првиот е sakhtsazi, или вистинското производство на објектот.Вториот е naqashi, кога објектот е насликана со многу бројот на мотиви.И двете овие чекори звучи релативно едноставен, но во реалноста е потребно многу време, трпение & Трудот на нашата работливост Занаетчии.

Карактеристики на понудата

Слични понуди