.

.

УВ Сила Тестер, Рачни Дигитални Photometer UV Детектор на Преносни Светлина Метар Дигитални УВ Индекс Сензор

УВ Сила Тестер, Рачни Дигитални Photometer UV Детектор на Преносни Светлина Метар Дигитални УВ Индекс Сензор

DEN 1055.76

Количина на стоки
Достапно

【КАРАКТЕРИСТИКИ】 3 3/4 дигитални LCD дисплеј, максимална индикација е 3999. Врв вредност се одржи функција, 3 се движи да се избере, лесен за употреба. 【ПОГОДНОСТ】 Посебна UV light sensor им овозможува на корисниците да мерење на УВ светлина во оптимална позиција. 【БЕЗБЕДНО И RELIABLELSI】 Коло употреба обезбедува висока сигурност и издржливост. 【АПЛИКАЦИЈА】 Едноставна структура, погодно сметководствената вредност и добра стабилност.Широко се Користи во Училиште Семејство Отворено Спорт, итн. 【ДЕТАЛИ】 Краста опсег : 0~40m W/c(3 движи : 400µW/cm2, 4000µW/cm2, 40m W/cm2), УВ сензор спектар : 290~390nm, Точност : ±(4%FS+2 цифра), Земаат Време : 0.5 второ, Големина : Прибл. 13 x 7.2 x 3cm / 5.12 x 2.83 х 1.18 инч.Спецификации : Краста опсег : 0~40m W/c 3 движи : 400µW/cm2, 4000µW/cm2, 40m W/cm2 УВ сензор спектар : 290~390nm Точност : ±(4%FS+2 цифра) Сензор структура : ексклузивното УВ фото диоди & УВ боја корекција филтер.Примерок Време : 0.5 втор Оперативен Температура : -10~40°C (14~104°F) Оперативни Влажност : 0~70%Rh Батерија : 1 x 9 V 6 F22 Батерија (НЕ се вклучени) Црвена : Портокал Големина : Прибл. 13 x 7.2 x 3cm / 5.12 x 2.83 х 1.18 инчен Тежина : Околу. 436g Пакет се Вклучени : 1 x УВ Светлина Метар 1 x Прирачник 1 x Заштитна Случај.

Карактеристики на понудата

Слични понуди