.

.

Davitu Модул Одбор Smart Модул - CE034 DC 5V 12V 24V Bluetooth Реле СТАН Андроид Мобилен Телефон Далечински Управувач Оптички изолација Switch за Мотор LED Светло Брава НЕТО Smart Home

Davitu Модул Одбор Smart Модул - CE034 DC 5V 12V 24V Bluetooth Реле СТАН Андроид Мобилен Телефон Далечински Управувач Оптички изолација

DEN 720.00

Количина на стоки
Достапно

Оперативен напон : напојување 1, DC 6-25 V; напојување 2,C 5 V.Оперативен Струја : Режим на 11 MA, Реле Отвори 45 MA (напон DC 12 V). "Еден" "Self-locking" "отвори" "затвори" 4 Команди.Реле Максимално оптоварување : 10 A/250 VAC ,10 A/125 VAC,10 A /30 VDC, 10 A /28 VDC ,10 A /12 VDC.Пакет inlcuded : 1 BUC DC 5 V-25 V 1 Канал Bluetooth Реле Модул.Типични апликации : Дома осветлување system Remote контрола switch Remote locking Smart Дома / Home Automation DC 12 V LED lighting Fluorescent lamp Phone APP12 V DC Motor Fluorescent lamp Automotive electronics PLCIndustrial автоматизација и control Description : 1 Оперативен напон : напојување 1, DC 6-25 V; напојување 2,C 5 V2 Оперативни Струја : Режим на 11 MA, Реле Отвори 45 MA (напон DC 12 V)3 Bluetooth V2.1 + EDR, Класа 24 2.4 GHz-2.48 GHz нелиценциран ISM band5 испраќате команди преку Android Bluetooth СТАН контрола реле вклучува и исклучува (ние обезбеди Bluetooth СТАН, исто така можете да ја користите вашата сопствена АПЛИКАЦИЈА за контрола на релеи, испраќање команди за контрола),исто така може да бидат предизвикани од надворешни пулсот сигнал.6 "Еден" "Self-locking" "отвори" "затвори" 4 Commands7 Надворешни активирањето на текст, opto-изолирани прекинувач, ниска пулсот влезови.8 големина (вклучувајќи и домување) 81 * 50 * 329 Тежина : 66g10 Реле Максимално оптоварување : 10 A/250 VAC ,10 A/125 VAC,10 A /30 VDC, 10 A /28 VDC ,10 A /12 VDCBluetooth реле прирачник : NO : Реле нормално отворен contact COM : Реле заеднички contact NC : Реле нормално затворен contact Momentary : Мобилен терминал текст "A0", реле е "отворен"и по задоцнување од 1 секунда реле е "Затвори".Авто-заклучување : Мобилен терминал текст "А1", реле е "Отворен", текст "А1", реле е "Затвори", и така on Open : НЕМА врска СО, КООРДИНАТОР disconnect COMClose : НЕМА disconnect COM, КООРДИНАТОР врска COMExternal активирањето на текст : ниска пулсот предизвикувајќи, пулс ширина поголема од 200 милисекунди.Две контрола методи, надворешен поттикнувач сигнал и Команда, Контрола,Тоа може да биде составен од флексибилна и разновидна контрола.

Карактеристики на понудата

Слични понуди