.

.

Polyvance PlastiFix Kit (Јасно)

Polyvance PlastiFix Kit (Јасно)

DEN 830.40

Количина на стоки
Достапно

Обнова на пластични делови.Поправи одземени теми.Одлично за улица велосипед маска.Работи на тврда пластика.Калапи лентата ви овозможува да го дадат нови делови.Plastifix е револуционерен methacrylate мономер лепило систем кој ви овозможува да се пополнат празнините и да се направи недостасува парчиња.Поправки на речиси секоја крути пластични вклучувајќи ABC, поликарбонат (PC), ПВЦ, ПЕТ, SMC, и fiberglass.Исто така, работи на дрво и метал.Овој комплет вклучува 30 грама ЦРНО во прав, 50 мл течност, еден калапи бар, две апликација игли, две апликатори чаши, и еден трансфер pipet.Мешање на целата содржина ќе биде само малку помали од топче за голф.Исто така, достапен во Бела и Јасно.НЕ се работи за olefin пластика како полиетилен, полипропилен, TPO, и TEO.

Карактеристики на понудата

Слични понуди