.

.

Weiler 58207 5 x .045 Тигар Алуминиум Тип 27 Отсечени Тркала ALU60S 7/8 A. H (Пакување од 25)

Weiler 58207 5 x .045 Тигар Алуминиум Тип 27 Отсечени Тркала ALU60S 7/8 A. H (Пакување од 25)

DEN 1117.44

Количина на стоки
Достапно

Не-вчитување формула држи воланот од gumming нагоре, дозволувајќи им на оператори за да добиете повеќе работа во помалку време без да се загрозат издржливост.Силициум карбид и алуминиум оксид мешавина обезбедува постојано висока исечете го оценувате во текот на животот на воланот.Продолжен на тркалото на животот на алуминиум намалува changeovers и ја намалува цената на употреба.Contaminant-слободни тркала испорача грижете се-бесплатно решение за алуминиум апликации.Кликнете на Weiler линкот на врвот на оваа страница да се продавница Weiler бренд продавница.Fabricators знаат алуминиум може да биде тешка метал да се работи со и поради својата ниска топење температура и тенденција да се вчита и да престане сечење.Тоа е зошто Weiler дизајниран нова линија за сечење и брусење тркала кои ја испорача не-вчитување решение што ги зголемува намали стапки, зголемување на продуктивноста кога се работи со алуминиум.Овие тркала ги искористиш уникатна комбинација на абразивни зрна и contaminant-слободен адитиви кои работат за да се спречи товарење, што резултира во повисоки намали стапки и долги тркалото на животот.Weiler сечење, брусење, и комбинација тркала им помогне на метални изработка професионалци се најсложените работни места направи во право, и направи Брзо.Нашите високо квалитетни линија ви помага да ги одберете најдобрите решенија за најтешките работни места.Без разлика дали сте во потрага за сериозни акции отстранување, beveling, мелење, засекување, сечење, или работ омекнување, Weiler ќе се направи тоа за вашата.Кликнете на Weiler линкот на врвот на оваа страница да се продавница Weiler бренд продавница.

Карактеристики на понудата

Слични понуди