.

.

Vestil ATD-1622-6 Челик Прилагодливи Tote Dolly со 6 Casters, 3000 кг Капацитет, Максимално Искористен 34 Должина х 24 Ширина

Vestil ATD-1622-6 Челик Прилагодливи Tote Dolly со 6 Casters, 3000 кг Капацитет, Максимално Искористен 34 Должина х 24 Ширина

DEN 6548.40

Количина на стоки
Достапно

Заварени челични градежни обезбедува максимална сила.Расклатување завртки лесно да се прилагоди дозволувајќи и на секоја страна да слајд во и надвор.Прав грб сина нуди долготрајни заврши.Вртливата рициново дизајн им овозможува на единицата да погодно тркалаат кога натоварен со производот.На Vestil ATD-1622-6 челик прилагодливи tote dolly има челична рамка и четири 6-инчен вртливата рициново тркала, и ширина и длабочина на dolly може да се прилагоди за транспорт totes од различни големини (totes се продава одделно).На dolly е направен од челик, која е посилна од алуминиум и поотпорни на фрактури од леано железо.Сината прав-обложени заврши отпорен на гребење, chipping, бледнее, и други носат.На рициново тркала вртливата за маневрирање, мерка 6 инчи во дијаметар, и се направени од најлон за да помогне да се спречи марки или гребење на подот.Еден од тркала е кочница за да се задржи dolly од тркалање.Оваа dolly има униформа статичен капацитет на 3,000 lb., тежи 42 lb., и мерки 16 x 22 инчи (W x D) во својата најмалите и 24 x 34 инчи (W x D) во својот најголем. (W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.) Наменет е за употреба во професионални и индустриски средини.Dollies се користи за транспорт на било која од различни големи, тешки предмети, како што кабинети, гајби, тапан садови, мебел, тешки машини, големи апарати, ролни од тепих, или totes.Dollies обично се состои од ниски платформа или палубата монтирани на рициново тркала кои може да вртливата за маневрирање и може да вклучуваат сопирачки за да се задржи dolly од тркалање.Некои dollies се прилагодливи рамки за транспорт товари на различни големини.Други доаѓаат со повлече рачка за да им помогнат на корисникот се движи dolly.Dollies може да се користи од страна на професионални двигатели или во складишта или други индустриски средини.Vestil произведува материјали опрема за ракување, вклучувајќи дигалки и колички, стрелата и подемен кранови, утовар клупа опрема, како и складирање решенија.Компанијата, основана во 1968 година, е со седиште во Ангола, ВО.

Карактеристики на понудата

Слични понуди