.

.

Colaxi 1 Пар Коњ Тетива Чизми Пред/Hind Нозе Јавањето Обука Скокање Шок Апсорбирање На Dressage Прилагодливи Подготвуваат Стражари

Colaxi 1 Пар Коњ Тетива Чизми Пред/Hind Нозе Јавањето Обука Скокање Шок Апсорбирање На Dressage Прилагодливи Подготвуваат Стражари

DEN 671.76

Количина на стоки
Достапно

Тешко СТП школка, заштита на вашата коњи тетива област од штрајкови и четкање повреди.Квалитетот Neoprene лагер, меки и удобни, делува како амортизирање која го спречува болни непријатност и триење.Пред чизми две сврзувачки елементи појас затворачи.Форма фитинг екстремни vented спортски чизми со уште поблиску контура се вклопуваат.Совршено решение кога скокање или патека јава!Совршен за долги часови на патеката или во арената.Силна сврзувачки елементи обезбедуваме совршен баланс на сит се вклопуваат и се протега, овозможувајќи дури и притисок дистрибуција за врвна удобност и заштита.Опис : - Тешко СТП школка, заштита на вашата коњи тетива област од штрајкови и четкање повреди. - Квалитетот Neoprene лагер, меки и удобни, делува како амортизирање која го спречува болни непријатност и триење. - Силна сврзувачки елементи обезбедуваме совршен баланс на сит се вклопуваат и се протега, овозможувајќи дури и притисок дистрибуција за врвна удобност и заштита. - Совршено решение кога скокање или патека јава!Совршен за долги часови на патеката или во арената. - Пред чизми две сврзувачки елементи појас затворачи.Форма фитинг екстремни vented спортски чизми со уште поблиску контура се вклопуваат. - За превенција на повреди и намалување на ризикот од лигаменти штета.Спецификација : - Материјал : PUSize Табела : М : Погоден за 1.3-1.45 m/4.27-4.76 ft висина коњи.L : Погоден за 1.45-1.6 m/4.76-5.25 ft висина коњи.XL : Погоден за 1.6-1.7 m/5.25-5.58 ft висина коњи.Должина : пред нозете : 246mm/9.69 инчен, hind нозе 170mm/6.69 инч.(Ракавици има само една големина, но рака должина е различен, од страна на коњ висина)Пакет Вклучува : Како Вашиот Изберете : 1 Пар на Коњ Пред Нога Boots OR1 Пар на Коњ Hind Нога Boots Note : Боја може да биде малку поинаков поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Ве молиме оставете малку мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Карактеристики на понудата

- Material:
PU
Size Chart:
M:
Suitable for 1.3-1.45m/4.27-4.76ft height horses.
L:
Suitable for 1.45-1.6m/4.76-5.25ft height horses.
XL:
Suitable for 1.6-1.7m/5.25-5.58ft height horses.
Length:
front legs
(The Boots has only one size, but the strap length is different, by horse height) :
Package Includes:
As Your Choose:
1 Pair of Horse Front Leg Boots :
1 Pair of Horse Hind Leg Boots :
Color might be slightly different due to the color calibration of each individual monitor. :
Please allow slightly measuring deviation due to manual measurement. :

Слични понуди