.

.

Thermaltake Floe RC240, AMD (НА4) / Интел (LGA 1700/1200), TT RGB Плус Софтвер/Плоча Sync ARGB Контролирани, 240mm PWM Сите-во-Едно ПРОЦЕСОРОТ & Меморија Течни Кулер CL-W271-PL12SW-A

Thermaltake Floe RC240, AMD (НА4) / Интел (LGA 1700/1200), TT RGB Плус Софтвер/Плоча Sync ARGB Контролирани, 240mm PWM Сите-во-Едно

DEN 3311.76

Количина на стоки
Достапно

LGA 1700 Подготвени.Контакт Thermaltake Техничка Поддршка ако LGA 1700 заградата и прирачник не се вклучени.Ексклузивно Меморија Блок : Премиум бакар основна плоча специјално дизајниран за TOUGHRAM РК Мемориски Модули (се продава одделно).PWM Фанови : Дизајнирани да брзо ги протера топлина со оперативен опсег од 500 до 1500 ВРТЕЖИ во минута и карактеристики 9 центар монтирани addressable RGB Led диоди.Обединета Осветлување : Преземат контрола на осветлување и боја ефекти низ пумпа, фанови, и меморија покрие со вклучени ARGB контролер.Плоча Sync : Поддржува плочи опремени со 5 V addressable RGB насловот за синхронизирани осветлување контрола.Нова Граница : Конструиран да се излади и на ПРОЦЕСОРОТ и РАМ, Floe РК носи ново значење на Сите-Во-Едно Затворена Јамка Ладилникот.На Floe РК е високо-квалитетни сите-во-едно ладење решение оптимизиран за ПРОЦЕСОР и RAM меморија ладење.Протокот дизајн работи преку ПРОЦЕСОРОТ блок, радијатор и потоа меморија за да се постигне максимална ефикасност за ладење и топлинска дисипација.На Floe РК поддржува плочи опремени со 5 V addressable RGB насловот, што ќе ви овозможи да се контрола на осветлување и боја ефекти преку нивните софтвер.Компатибилен само со Thermaltake TOUGHRAM РК мемориски модули, на Floe РК обезбедува едноставен и интуитивен сите-во-едно решение што грантови на корисниците исклучителни перформанси ладење.P/N : CL-W271-PL12 SW-AMEMORY ТИП : TOUGHRAM РК Series COMPATIBILITYCPU Грло : Intel LGA 2066/20113/2011/1366/1200/1156/1155/1151/1150 AMD FM2/FM1/НА4/НА3+/НА3/AM2+/AM2 Memory : TOUGHRAM РК Series LCS КОМПЛЕТ SPECIFICATIONSWater Блок Материјал : Copper Pump : Моторни Брзина 3200 RPMRated Напон 12 V & 5 VPower Текст 12 V – 4.56 W , 5 V – 1.25 WMemory Вода Блок : Номинална Напон 5 VPower Текст 8 WFan : Димензии 120 x 120 x 25 mm Speed PWM 500~1500 Р. P. M (2510-4 PIN)Ниво на бучава ненамерно самоповредување, додека 28.2 d B-APower Текст 12 V – 2.88 W ,5 V – 0.7 W (еден вентилатор)се Оценети со Напон Од 12 V & 5 VMax.Проток На Воздух 59.28 CFMMax.Притисок 1.31 мм-H2 OLED Контрола ARGB контролорот или 5 V addressable RGB насловот на motherboard Radiator : Димензија 273 x 120 x 27 mm Material Aluminum Tube : Должина 410 mm Material Гума.

Карактеристики на понудата

Слични понуди