.

.

Диоди Dynamics74 SMD1 LED Светилки (Single), Кул Бело (6000K)

Диоди Dynamics74 SMD1 LED Светилки (Single), Кул Бело (6000K)

DEN 778.32

Количина на стоки
Достапно

Директна замена за вашата фабрика 74 големина сијалица.Изграден со постојано-тековната circuitry.Plug and play, без модификација е потребно.Козметички надградба на онлај.y.Поддржани со 3-годишна гаранција.Features Direct замена за фабрика 74 блескаво bulb Adds повеќе модерната LED appearance Plug и играат едноставни installation Overview Design.74 SMD1 LED сијалица е низок профил компактен LED замена за било 74-големина сијалица.Населени со еден 5050-големина SMD на SMD1 надградби фабриката жолти блескаво сијалица да се повеќе модерни LED изглед.На SMD1 беше дизајнирана со вградени оптоварување отпорник и вграден диоди за супериорен во однос на сигурноста.Со своите трајни пластични конектори за тоа ќе одговара удобно во штекер и неговата мала тежина значи тоа нема да вибрира губат со текот на времето.Сигурност.За разлика од другите светилки на пазарот оваа крушка е изграден со постојано-тековната circuitry заедно со минливи сузбивање.Тоа значи дека оваа крушка ќе трае со години не месеци без треперење или неуспех.И како и секоја Диоди Динамика производ е поддржан од страна на индустријата-водечките три-година замена гаранција.Степен на осветл.Со 16 lumens на вистинската мери излезниот на SMD1 LED ќе обезбеди слична светлина излез за вашиот оригинален 74 големина сијалица.Сите Диоди Динамика LED осветлувањето е оценет со точни мери лумен бројки не пресметки или нагаѓања.Ние тестираат вистинскиот излез во куќата и да ви обезбеди вистинска броеви да се споредуваат.Бои.Во прилог на различни бои на сино црвено, жолто и зелено 74 SMD1 е достапен во кул бело 6000 K и топло бела 3000 K опција, како и.Дали сакате модерна кул бело изглед или традиционална, топло бела боја имаме боја за да одговара на вашите треба!.

Карактеристики на понудата

Слични понуди