.

.

wonwan RM10 Бустер Дишење Обновливи Респираторните Сет,Силиконска Маска Тело Со 2 Hepa Филтри, Медиум

wonwan RM10 Бустер Дишење Обновливи Респираторните Сет,Силиконска Маска Тело Со 2 Hepa Филтри, Медиум

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно

Тоа е многу лесен за обновливи респираторните(125g), кои се вклопуваат совршено за обликот на лицето, без да се попречува на корисникот.Единствена и ниска профил филтер, со цел да се вклопи контурите на вашето лице да му даде на корисникот на непречен поле на визија.Ниска дишење отпор за да се намали ризикот од корисникот замор и да додадете дополнителна удобност, благодарение на pleated HEPA филтри.Таа донесува двоен систем за филтрација кои можат ефикасно да го попречи на органска пареа/гас, чад, полен, прашина и други честички во воздухот.Тоа е идеално респираторна заштитна уред за својот живот и работа.Направени од мека термо-пластични еластомер дека е хипо алергиски (без латекс, силикони и мирис за слободни) со лесно да се прилагоди на главата бенд.

Карактеристики на понудата

Слични понуди