.

.

Ljyutihgwyj 8x21 Компактен Зум Двоглед Долга Низа 1000m Виткање HD Моќен Мини Телескоп BAK4 Оптика Лов Спортски Кампување

Ljyutihgwyj 8x21 Компактен Зум Двоглед Долга Низа 1000m Виткање HD Моќен Мини Телескоп BAK4 Оптика Лов Спортски Кампување

DEN 612.00

Количина на стоки
Достапно

【ЖИВОТ-ВОДООТПОРЕН, FOGPROOF, ПРАШИНА-ДОКАЗ, SHOCKPROOF】Азот исполнет водоотпорен, Ова monocular вграден во леќите прашина маска може да ја спречи леќа од прашина/влага/остатоци, бидете сигурни дека ќе видите сè во јасни детали.Нејзините гума заврши има шок отпор, трајни надворешни заштита го прави употребливи да издржи на тешки временски услови.Зголемување : 8 пати.Цел дијаметар : 21mm.Окулар дијаметар : 13mm.Агол на полето : 7 степени.Зголемување : 8 times Objective дијаметар : 21mm Eyepiece дијаметар : 13mm Angle од областа : 7 degrees View од областа : 1000m Exit ученик дијаметар : 2.6 mm Eye олеснување : 11mm Mini фокус должина : 2m Coated : објект леќа : зелена обложени, око леќата : сина coated Focus систем : Центар focus Product големина : 3.5" x 2.4" x 1.4"Точка тежина : 0.4 lb Package вклучува : 1 x 8x21 binocular1 x чистење cloth1 x lanyard1 x Сметководствена bag1 x мало поле.

Карактеристики на понудата

Слични понуди