.

.

Соларни Птица Бања Фонтана Пумпа,Соларен Погон Bionic Чешми Пумпа со 6 Млазници,Потопна Отворено Чешма Панел за Полнење за Птица Бања,Мал Базен,Базен.(1.4 W)

Соларни Птица Бања Фонтана Пумпа,Соларен Погон Bionic Чешми Пумпа со 6 Млазници,Потопна Отворено Чешма Панел за Полнење за Птица

DEN 213.36

Количина на стоки
Достапно

Направена со УВ отпор Удобно да се одлага во вода и контури удобно саканиот лебди позиција.Лесен и Трајни Овие базен лебди се направени од високо-квалитетни материјали и издржливи и storable за вашиот летен базен страни!Доволно силна за да се одржи, трајни доволно да остане надуени во текот на сезоната.Нова подобрена печатење нема да избледи!.Преносни & Обновливи - Светло доволно за да се носат во торба за возбудлив getaways!Едноставно се надува преку уста или со рака пумпа.На надувување круг сплав е лесно да се разбивам за брз и лесен за складирање и за следната авантура во карпести реки или крајбрежните плимата и бранови.Пакет Листа 1、1 X Соларна Пумпа за Фонтана 2、6 X сосема поинаква вода спреј млазници) 3、Пластична цевка x 4 4、сврзувачки елементи x 4 5、прирачник за Корисникот x 1 Инструкции : 1) се Соберат на производ според шематски дијаграм. 2) да се Стави на соларен панел во соодветно место за да бидете сигурни дека тоа не е блокиран од страна на други објекти.Кога соларен панел добива доволно светлина, пумпа за вода, работи нормално. 3) Кога пумпата се стави во вода, има воздух, што може да влијае на спреј ефект.Препорачливо е да се почека за да пумпа спреј вообичаено пред да се поврзете на млазницата. [Reminder] : 1. Бидете сигурни дека доволно вода е истури во фонтаната, така што на пумпата е целосно потопен во вода.Дехидратација ќе го скрати нејзиниот животен век. 2. Вие треба да се исчисти пумпа редовно да се спречи пумпа да бидат блокирани од страна на прашина. 3. Бидете сигурни дека соларен панел може да се чуваат на сигурна и директно изложени на сончева светлина.

Карактеристики на понудата

Слични понуди