.

.

Климакс Метал H2C-143 Вратило Јака, Две Парче, Црна Оксид Заврши, Челик, 1-7/16 се Роди, 2-3/8 OD, 1/2 Ширина, Со 1/4-28 x 3/4 Поставите Завртка

Климакс Метал H2C-143 Вратило Јака, Две Парче, Црна Оксид Заврши, Челик, 1-7/16 се Роди, 2-3/8 OD, 1/2 Ширина, Со 1/4-28 x 3/4 Поставите

DEN 218.40

Количина на стоки
Достапно

Две-парче стегање вратило јака за апликации кои бараат посилни задржување на моќта и поголема axial капацитет од setscrew или еден-парче стегање јаки.Вдлабнати завртка главата овозможува надворешен профил без големи проекции за зголемување на безбедноста.Челик за weldability и ' рѓа отпор со црна оксид заврши за декоративен изглед и за отпор да се држиме се лизга, бела корозија и абразија.Вклучува socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.Оперативни температури се движат од -17 да 148 степени C (од 0 до 300 степени (F).

Карактеристики на понудата

Слични понуди