.

.

Хидраулични Дигалки, Масло Лифт Приклучоци Прирачник Хидраулична Пумпа Стабилна Структура Брз Полнач за Хидраулични Поправка Комплет за Поправка На Автомобилот

Хидраулични Дигалки, Масло Лифт Приклучоци Прирачник Хидраулична Пумпа Стабилна Структура Брз Полнач за Хидраулични Поправка Комплет

DEN 1401.60

Количина на стоки
Достапно

Производот е посебна комбинација, хидраулични џек и хидраулична пумпа се одделени, лесно да се носат или се движат.Долго се справи со хидраулична пумпа заштедува повеќе енергија во работата.Производот е едноставен за работа, што го прави лесно да се поправи автомобилот или лифт тешки предмети.Оваа хидраулични поправка комплет е совршен за избор на автомобил поправка, авто камион тело, рамка поправка и изградба на работни места.Максималното оптоварување на хидраулични џек е 5 тони.Функција : Ова хидраулични поправка комплет е совршен за избор на автомобил поправка, авто камион тело, рамка поправка и изградба на работни места На производот е посебна комбинација, хидраулични џек и хидраулична пумпа се одделени, лесно да се носат или се движат.Максималното оптоварување на хидраулични џек е 5 тони.Производот е едноставен за работа, што го прави лесно да се поправи автомобилот или лифт тешки предмети.Долго се справи со хидраулична пумпа заштедува повеќе енергија во работата.Спецификација : (Хидраулична Џек)Тонажа : 5 TEffective област : 9.61cm2 Cylinder внатрешен дијаметар : 35mm Cylinder надворешниот дијаметар : 64*48mm Stroke : 7mm Body висина : 41mm Specification(Пумпа) : Номинална притисок (kg/cm2) : 700 (висок притисок), 20 (низок притисок)Номинална стапка (cc/мин) : 1.8 (висок притисок), 13 (низок притисок)Масло капацитет на складирање (cc) : 350 Package листа : 1 * Хидраулични Jack1 * Упатство хидраулични pump Note : вистински производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.

Карактеристики на понудата

(Hydraulic Jack) :
Tonnage:
5T
Effective area:
9.61cm2
Cylinder inner diameter:
35mm
Cylinder outer diameter:
64*48mm
Stroke:
7mm
Body height:
41mm
Specification(Pump):
Rated pressure (kg/cm2):
700 (high pressure), 20 (low pressure)
Rated rate (cc/min):
1.8 (high pressure), 13 (low pressure)
Oil storage capacity (cc):
350
Package list:
1 * Hydraulic Jack :
1 *  Manual hydraulic pump :
The actual product color may deviate from the photo due to light. :
There may be a slight deviation in the measurement of product. :

Слични понуди