.

.

Преносни на Квалитетот на Воздухот се Следи PM2.5 Професионални Ultrafine Прашина Метар Точни Тестер Монитор за Дома Затворен Автомобил на Загадување на Воздухот Открив?

Преносни на Квалитетот на Воздухот се Следи PM2.5 Професионални Ultrafine Прашина Метар Точни Тестер Монитор за Дома Затворен Автомобил

DEN 4603.20

Количина на стоки
Достапно

Оваа квалитетот на воздухот метар може да се користи за да се измери концентрацијата на PM2.5,ви Обезбеди здрава животна средина.Лесно може Да се Прочитаат Голем екран и да го направи тоа јасно и лесно може да се прочитаат, новиот хистограм функција може да се одразат на PM2.5 концентрација промени.Голем LCD екран во боја, дигитален дисплеј, повеќе интуитивен, удобен,изградена-во полимер батерија, заштеда на енергија и заштита на животната средина, долго време во мирување.Преносни И Батерија, проверувајќи затворен квалитетот на воздухот насекаде.Тоа е лесно да се носат дигитални квалитетот на воздухот метар дека може да ни помогне да се открие гас загадувањето на воздухот во апарати за домаќинство, кујна, спална соба, канцеларија, училиште, автомобил, хотел, патување, кампување, партијата итн.Тоа може да се користи за семејството, лабораториски, канцеларии, хотели, училишта, фабрики, конференциски сали, аеродроми, болници, ресторани, и многу други јавни места.повеќе точни откривање, може да се открие средина во секое време и секаде, за да се обезбеди навремено откривање на квалитетот на воздухот проблеми.Опис на производот : На е економичен, погодно на квалитетот на воздухот детектор кој ви овозможува брзи и точни податоци за PM2.5 квалитет на амбиентниот воздух.Одбивањето да се биде невидлив штета и го прави животот поздраво.функција:PM2.5 detection Smart chip Rechargeable литиум battery Laser induction Product Specifications : Detection PM2.5 : 0-999 ug/m3 Detection температура : -10°C до 45°C Relativehumidity : 0% - 99%Powersource : Литиум батерија со 500 m Ah капацитет; 5 V DC моќност за полнење на USB порта.

Карактеристики на понудата

Слични понуди