.

.

YUBBAEX 10 Ролни Пролетта Цвеќиња Washi Лента Поставена Маскирање Декоративни Ленти (Топол Тон)

YUBBAEX 10 Ролни Пролетта Цвеќиња Washi Лента Поставена Маскирање Декоративни Ленти (Топол Тон)

DEN 167.76

Количина на стоки
Достапно

ДИЗАЈН ФАНТАЗИЈА –Нов дизајниран со цвеќиња/растенија модели и топло/ладно тон бои донесе креативни идеи за scrapbooking, декорирање planners, куршум списанија, ѕидови, висат слики и подарок обвивката.МАТЕРИЈАЛ : Ова маскирање лента употреба на традиционални занаети и хартија со мека површина и трајна боја, можете лесно може да солза или сечени, со идеал на лепливоста, и без да остават лепак.MUTI-за УПОТРЕБА : На washi лента може да се користи за декорација на вашиот дневник, страна книга, куршум весник или подарок завиткување, разубават кармин, сенки кутија, молив, па дури и може да се комбинираат со јасно помине масло да се помине.Тоа исто така може да се користи како леплива забелешка хартија, за еднократна употреба нараквица, игра реквизити и други значења, сите тие многу кул!.ГОЛЕМИНА : Овој пакет од 10 екстра долг 9/16" (15mm) х 13' (4m) декоративна лента нема да ве остават надвор од лента во средината на вашата washi лента DIY проект.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК : Секој од креативните домаќинки да тренди тинејџери и artsy деца ќе го обожавате овој washi лента поставена!Тоа е голема забава за сите возрасти.Тоа е најдобриот подарок за куршум весник љубовници, занает, пријателите, студентите, и добар употреба на годишнина, роденден и празниците, итн.Нешто што треба да ги знаете : .Па обидете се да бидете сигурни дека предметите ќе примите се исти како и слики, но поради разликите во светлината, агол, и да ги следат, објектите ќе примите може да се разликува малку од фотографиите.

Карактеристики на понудата

Слични понуди