.

.

7 во 1 половина обновливи лицето маска За 6200 Гас Сликарство Спреј Заштитник лицето маска Сет за Сликарство, Машина за Полирање, Заварување, рудник за јаглен работи,п?

7 во 1 половина обновливи лицето маска За 6200 Гас Сликарство Спреј Заштитник лицето маска Сет за Сликарство, Машина за Полирање,

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно

➤【Широк спектар на апликации】погоден за заштита на бензин, бензен и homologues, органски vapors, сулфур диоксид, итн., филтрирање не-мрсна честички со поголема ефикасност од 95%, како што се PM2.5 и други честички. ➤【Супериорен дизајн】двоен филтер кутија филтрација, големи филтер капацитет, слабо дишење отпор; уникатна активниот јаглен филтер, целосно се апсорбира particulate matter; долг животен век, не само што може да се мијат лицето се покрива со вода, но, исто така, замена на филтер елемент; трапезоидна дизајн,центарот на гравитација се свртат назад, не е лесно Предизвикува замор на вратот. ➤【Удобно да се носат】мала тежина, ниска профил дизајн, големина полесно да одговара на лицето форма, силна одговара на лицето, во секојдневно носат за долго време, нема видливи на главата притисок чувство, медицински силиконски материјал, силна удобност, еластична главата Носат, флексибилни тока, прилагодливи на еластичноста, слободно.Дишење непречено : Силикони exhalation вентил за намалување на топлина и влага собир во лицето маска. ➤【Лесен за употреба】на кертриџ и филтер за памук се погодни и брзо да го инсталирате и расклопување, и мека заптивка обезбедува воздух стегање. ➤【Топло совети】 Кога филтерот памук е валкано или можете да се чувствуваат значително зголемување во дишењето отпор, филтерот памук во времето.Телото на лицето маска и примање кутија може да се чисти со вода, и може да се користи по воздух-сушење.Памук филтер и отров филтер кутија не можат да се исчистат со вода.Препорачливо е да се замени нив директно.Овој производ има дишење вентил дизајн кој ќе не чувствуваат задушување.Иритирачки гас поминува низ активниот јаглен филтер кутија на двете страни.Чистиот воздух се вовлекуваат во белите дробови, а потоа издувен гас издишува од белите дробови ќе се испушта надвор од заштитниот поклопец преку штекер вентил.Покрај тоа, нема да има пречки и остаток на гас, и свеж воздух секогаш ќе се вдишува. (1)Храна одделение силиконски материјал, безбедно, меки и удобни, не може да одговара на вашите лицето контури. (2)за Да се постигне една фирма запечатување ефект.За да се спречи вдишување на прашина или честички. (3)headband може да се прилагоди слободно да се постигне ефектот што го сакате. (4)на Висока ефикасност филтер памук може да филтер 95% particulate matter.Пакетот вклучува : . 1x 6200 лицето маска 2x 6001 филтер кертриџ 2x 5 N11 Particulate Памук Филтер 2x 501 Филтер Сад.

Карактеристики на понудата

Слични понуди