.

.

SUPCASE iPad Про 12.9 Случај 2017, [Тешки] Еднорог Буба Про Серија Солиден Заштитни Случај Без Екран Заштитник за Apple iPad Про 12.9 Инчен 2017, Не се Вклопуваат 2018 Верзија(Црна)

SUPCASE iPad Про 12.9 Случај 2017, [Тешки] Еднорог Буба Про Серија Солиден Заштитни Случај Без Екран Заштитник за Apple iPad Про

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно

Отпорност, со Полно Тело Случај за Apple i Pad Про 2017 A1670/A1671 ослободување (12.9 инчен), Не се Вклопуваат 2018 Ослободување.Шок Отпорни, двоен слој случај со КОМПЈУТЕР хард школка и флексибилни TPU обезбедува заштита од случаен капки, испакнатини и шок.Функционална pop-out потпирачот овозможува лесен пристап до вашите омилени емисии, филмови, и игри додека сте во движење.Прецизни се намали и дизајн овозможи лесен пристап до сите порти, сензори, звучници, камери и сите Нови Apple i Pad Про 2017 (A1670/A1671) 12.9 инчен, Не се Вклопуваат 2018 Ослободување карактеристики.Нашето специјално Издание уб Про зема флексибилност и сигурност за да на следното ниво.Шок апсорбирање на dual-обложени изградба, целото тело покриеност, порт опфаќа, на пати-од Потпирачот, и, до врвот сето тоа исклучување, додадовме на гребење и отпорност на екран заштитник.На УБ Про обезбедува сигурен солиден заштита за вашиот Apple i Pad Про 10.5 или 12.9 инч.Изградена во два дела, овој случај карактеристики пред заштитна парче со покрена рабовите за да се задржи вашиот i Pad екран нагоре надвор површини и назад парче дека е направен од двете шок-апсорбирање на TPU и тешко, капка-Поликарбонат отпорен на материјали.Овој двоен слој систем вклопува заедно безбедно за крајна одбрана против она што може да се фрли во него.Дополнително, УБ Про карактеристики интегрирана потпирачот дека слајдови надвор за удобен видео гледање дома или во движење!.Лесно пристап на сите пристаништа, копчиња и функции благодарение на точната дизајн на УБ Про.Поставените рамки на предната маска обезбедува заштита за вашиот екран, додека задниот поклопец делува како штит од гребнатини, капки и други оштетувања.И двете се вклопуваат заедно snuggly за сигурен одбрана.Пати-од потпирачот прави гледање на видеа и филмови бриз без разлика каде се наоѓате.Имајте песок на плажа или секојдневниот прашина и остатоци јасно на вашиот i Pad, со помош на овој случај е корисно порта клапи.

Карактеристики на понудата

Слични понуди