.

.

Heyiarbeit 8mmx10mm Менгеме Тесни Моторни Вратило 2 Дијафрагмата Флексибилни Цевки

Heyiarbeit 8mmx10mm Менгеме Тесни Моторни Вратило 2 Дијафрагмата Флексибилни Цевки

DEN 482.16

Количина на стоки
Достапно

[Технички Параметар] Вратило Употреба : 8 mm / 0.31" 10 мм / 0.39" ; Вкупната Големина : 45mm x 34mm / 1.77" x 1.34" (Lx D); Завртка Големина : M4. [Димензии] Оценет вртежен момент : 2.8 Н. m; Максималниот вртежен момент : 5.6 Н. m; Максимална брзина : 10,000 RPM; Радијални Отстапување : 0.04 mm; Аголна Отстапување : 1.5 Степен; Axial Отстапување : 0.4 mm. [Висок Квалитет] Направени на висока јачина алуминиум, одлична носивоста, долг работен век; немаат Потреба за подмачкување, удобен и мирен да ја користите. [Функција] Стабилен и сигурен перформанси, со добри вибрации амортизацијата, визуелниот и електрична изолација перформанси. [Примена] Широко се користи во shafting пренос на разни механички уреди, како на пример, пумпи, вентилатори, компресори, хидраулични машини, нафтени машини, печатење машини, текстилни машини, хемиски машини, рударски машини, металуршки машини, воздухопловство (хеликоптер), брод-со голема брзина на моќ електроенергетскиот систем, парна турбина, клипот моќ механички менувач, итн.Heyiarbeit Вратило Дијафрагмата Спојка Coupler Description : 1.Широко се користи во моторните возила, транспортери, escalators, земјоделство, шумарство, и рударска опрема, аеронаутика, роботиката меѓу другите.2.Се користи за поврзување на 2 ротирачки шахти кои не се усогласени со цел да се пренесе ротациона моќ, познат како вртежен момент, од 1 окното на други.3.За high-speed шахти конекција.Тоа го надоместува axial, радијална и аголна форумот на две споени шахти и пренос на вртежен момент, без да се носат и потребата за одржување.Спецификација : Материјал : Алуминиум Легура Главната Боја : Сребро Тон Вратило Употреба : 8 mm / 0.31" 10 мм / 0.39" Вкупна Големина : 45mm x 34mm / 1.77" x 1.34" (Lx D) Завртка Големина : M4 Оценет вртежен момент : 2.8 Н. m Максимален вртежен момент : 5.6 Н. m Максимална брзина : 10,000 RPM Радијална Отстапување : 0.04 mm Аголна Отстапување : 1.5 Степен Axial Отстапување : 0.4 mm Пакет Содржина : 1 Buc x Вратило Дијафрагмата Спојка Спојка СОВЕТ : 1. Ве молиме овозможи мали грешки во димензии поради случајно непрецизни прирачник за мерење. 2. Бојата на објектот ќе се примени може да биде малку различен од оној прикажан на фотографиите, како на светлина и боја варира во различни компјутерски екран.

Карактеристики на понудата

Слични понуди