.

.

Ферари & Arrighetti Nativity Сцена Figurine: Овчарка со Овошје Кошница - Мартино Landi Колекција - 12cm / 4.75 во Линија

Ферари & Arrighetti Nativity Сцена Figurine: Овчарка со Овошје Кошница - Мартино Landi Колекција - 12cm / 4.75 во Линија

DEN 636.00

Количина на стоки
Достапно

Handpainted смола figurine доловувајќи овчарка со овошје кошница.Тоа ќе се подобри рурален амбиент на вашиот creche.Традиционалните стилизирана креветчето figurine.Својата големина го прави погоден за 12 cm (4.75 во) високи Nativity сцени.Може да се користи во врска со ликови на "Linea Мартино Landi" или "Linea Presepe" (12 cm).Овчарка со овошје кошница figurine сигурно ќе додадете боја на вашите традиционални креветчето.Изработени од рака-насликани смола, овчарка е прикажан при вршење на кошница со црвени плодови, и има нејзиниот лик се појавува во воздухот, веројатно загледан во Витлеем ѕвезда или на Слава Ангел, сигнали на раѓањето на Исус Дете.Линии и детали на облека ќе ви овозможи да се рекреираат реална сцена.Оваа ставка може да се користи со бројки кои припаѓаат на 12-cm висока Мартино Landi Nativity сцена серија.Тежината на статуетка е 100 g.Ве молиме имајте на ум дека поради рака-сликарство, боја на ѕвонење може да се разликува малку.

Карактеристики на понудата

Слични понуди