.

.

Тврда Гума Вртливата Навој Матични Рициново w/3 x 1.25 Црна Тркала и 12MM Метрички Матични - 275 lbs Капацитет/Рициново - Услуга Рициново Бренд

Тврда Гума Вртливата Навој Матични Рициново w/3 x 1.25 Црна Тркала и 12MM Метрички Матични - 275 lbs Капацитет/Рициново - Услуга

DEN 475.68

Количина на стоки
Достапно

Овие Услуга Рициново Серија #20 Тврда Гума casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3" Тркало : 4-1/8" монтажа висина; 3-1/2" тркало : 4-5/8" монтажа висина; 4" тркало : 5-1/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/8" монтажа висина.Тежина Капацитет : 3" : 275 lbs Капацитет/Рициново; 3.5" : 285 lbs Капацитет/Рициново; 4" и 5" : 300 кг Капацитет/Рициново.Сите casters функција 12mm дијаметар (1.75 TPI x 1-1/2") навој матични.Навој произлегува може да биде тешко да се измери.Услуга Рициново препорачува има постоечки теми проверува на тема мерач за да се утврди точната тема големина пред да нарачате.Не гледам големина ти треба?Нема проблем!Јавете ни се или порака ни со кликнување на синото Услуга Рициново Corporation хиперврска под купи или да го додадете во кошничката копчето и потоа кликнете на постави прашање копчето.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB) или вкупно брава, сопирачки (TTL).На врвот за заклучување на сопирачката (TLB) места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.Вкупниот брава, сопирачки (TTL) исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но вкупниот брава, сопирачки (TTL) истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Тешко гумени тркала не само што обезбеди високо оптоварување на капацитетите и отпорност од споредливи тркала, но исто така се отпорни на повеќето хемикалии и масла.Атрибутите За Серија 20 Тешко Гумени Тркала Casters.Полиуретан.Не-означување и не-marring, полиуретан врши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Достапна во пет бои - сина, црна, црвена, maroon и сива.Полу-Челик Леано Железо.Абразија отпорни и солиден, одржува напор тркалање под потешки товари и обезбедува ефикасна решение над челични тркала.Термопластични Гума.Меко, тивко и не-означување тркала изврши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Фенолни.Отпорни на влијанието на штетата, вода, масло и маснотии.Неметални и искра доказ.Солидна Полиуретан.Не-означување, не-marring полиуретан тркала моделирани како една солидна парче.Ќе не flatspot или debond, обезбедување непречено и солидна се тркалаат во текот на долги периоди на време.Мека Гума.Отпорни на повеќето хемикалии и масла - се комбинираат мека упатуваа на тврда гума јадро, нудејќи тивко движење и cushioned возење.Најлон.Обезбеди многу низок отпор на тркалање, покажуваат висока отпорност на многу агресивни супстанци и отпорни на повеќето хемиски и масла, и под нормални услови на работење се одржување слободни.Фенолни Здраво Темп.Идеална на висока температура печење средини.Отпорни на влијанието на штетата, вода, масло и маснотии.Неметални и искра доказ.

Карактеристики на понудата

Слични понуди