.

.

Б&М 80260 Трик Shift Течност

Б&М 80260 Трик Shift Течност

DEN 584.40

Количина на стоки
Достапно

Пожелно Поцврста Смена.Идеален За Извршување На Улица.Идеален За Трки.Не Е Адитивот.Трик Shift првично беше развиена од страна на Б&M за трки апликации.Тоа стана толку успешна што тоа е најпопуларните високи перформанси течност на улица, исто така,!Не е адитивот, ова е најдобри перформанси ATF на располагање!Научна мешавина од пена-инхибитори, притисок агенти и смена изменувачи дека ќе обезбеди продолжи преносот живот и драстично се подобри shift чувствуваат.Трик Shift е најлесниот начин да се мерливо подобрување на преносот на перформансите на вашето возило.Трик Shift работи со сите автоматски преноси кога поцврст смена саканиот.Се прелива во Изведба не е само привлечна фраза - тоа е реалноста!Тоа може да се меша со акции од типот на пренос течности, сепак, да се постигне максимална подобрување треба да го користите Трик Префрлат исклучиво.Идеален за влечење лесни камиони и RV апликации, како и трки.Не се препорачува за електронски контролирани преноси.

Карактеристики на понудата

Слични понуди