.

.

Surmente Tablecloth 60 x 102-Инчен Правоаголна Полиестер Маса Крпа за Свадби, Банкети, или Ресторани (Црна) ...

Surmente Tablecloth 60 x 102-Инчен Правоаголна Полиестер Маса Крпа за Свадби, Банкети, или Ресторани (Црна) ...

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

Материјал : 100% полиестер материјал се залага за 180 GSM квалитет.Дизајн : Еден-парче дизајн со surged рабови, дамка и брчка отпорни е идеален за формален & повик прилагодувања и го прави голем дар за сите прилики.Чистење : Машина на располагање во вода со температура под 40 ℃.За својот висок квалитет,нашата tablecloth е издржлив и може да се користи постојано.Големина : 60 x 102-Инчен Триаголник Tablecloth.Услуга : Цел тоа сега и вие ќе уживате во 30-ден парите назад услуга.Surmente Маса Крпа, Создава Прекрасна и Луксузен Амбиент за Вашето Семејство и Пријатели и да Уживаат Заедно.Тешка Тежина Ткаенини : Нашата tablecloth е вешто се произведени со силни и издржливи ткаенини што се одржува целокупната светлина и форма за годините што доаѓаат.Покрај тоа, полиестер материјал е анти fouling, навремено отпорни и никогаш нема да згаснат.Прилики : Елегантен Дизајн.Едно парче лесна конструкција носи свежи, шик изглед на вашиот елегантен свадба приеми, формално банкет работи, шоу настани, специјални угостителски услуги.Тие, исто така може да се користи како картичка и игра tablecloth.Мерка пред цел : се Користи за мерење на лента да се измери вашата маса е големина за правоаголна маса пред да нарачате.Поради својот уникатен дизајн, нашиот tablecloth е погодна за 30*48in и 30*72in е правоаголна маса.Тоа ќе биде премногу мали за правоаголна маса која должина е повеќе од 80in и ширината е подолг од 40 во.Облечи вашата маса : Тоа е време да се направи декорација за вашиот маса, Surmente полиестер tablecloth со светла боја ќе светне вашиот живот.Било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Пакет : 1×tablecloth со задебелена пластична кеса.

Карактеристики на понудата

Слични понуди