.

.

Вртливата Плоштадот Матични Рициново Поставите 4 w/3 x 1.25 Сива Термопластични Гумени Тркала - 3/4 x 2 Плоштад Матични со (3) 17/64 Дијаметар Монтажа Дупки - Вклучува 4 Вкупно

Вртливата Плоштадот Матични Рициново Поставите 4 w/3 x 1.25 Сива Термопластични Гумени Тркала - 3/4 x 2 Плоштад Матични со (3) 17/64

DEN 868.80

Количина на стоки
Достапно

Овие Услуга Рициново Серија #20 Термопластични Гума casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3" Тркало : 4-1/8" монтажа висина; 3-1/2" тркало : 4-5/8" монтажа висина; 4" тркало : 5-1/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/8" монтажа висина; 6" тркало : 7-1/8" монтажа висина.Тежина Капацитет : 3" : 210 lbs Капацитет/Рициново, 3.5" : 230 кг Капацитет/Рициново, 4" : 250 кг Капацитет/Рициново, и 5" & 6" : 300 кг Капацитет/Рициново.Сите casters функција 3/4" x 2" плоштад матични со (3) 17/64" дијаметар монтажа дупки.Не гледам големина ти треба?Нема проблем!Јавете ни се или порака ни со кликнување на синото Услуга Рициново Corporation хиперврска под купи или да го додадете во кошничката копчето и потоа кликнете на постави прашање копчето.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB) или вкупно брава, сопирачки (TTL).На врвот за заклучување на сопирачката (TLB), која е избрана на 3", 3-1/2", 4", и 5" тркала големини, места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.Вкупниот брава, сопирачки (TTL), која е избрана на сите тркала големини, исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но вкупниот брава, сопирачки (TTL) истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Листата е за четири (4) Услугата Рициново Серија #20 вртливата casters со 3" со дијаметар од 1-1/4" широк сива термопластични гумени тркала и 3/4" плоштад произлегува со вкупно заклучување на сопирачките.Поддржува вкупната тежина на 840lbs (210lbs/по рициново).Кога се во потрага за сигурен и издржлив решение за вашата рициново потреби, сметаат Услуга Рициново е Серија 20 квадратни матични термопластични гума casters.Услугата Рициново Серија 20 е идеален за светлина и средни должност материјал ракување, коли, опрема, и продавница проекти.На цинк позлатен заврши обезбедува трајност под било кој услов, и мека, тивко и не-означување на термопластични гумени тркала изврши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Тие се отпорни на вода, масло и маснотии и ќе ви ги безбедно да се движи напред.На плоштадот произлегува се дизајнирани за да се им била заклучена или riveted на внатрешноста на аглеста железни нозе или против било каква рамна површина.Услуга Рициново е ненадмината во квалитетот, сигурноста, и одличен услуги на клиентите.Сметајте на нас да се движат напред.

Карактеристики на понудата

Слични понуди