.

.

Halder САД - Симплекс Mallet со Мека Сина Гумени Влошки (3101.04)

Halder САД - Симплекс Mallet со Мека Сина Гумени Влошки (3101.04)

DEN 1344.72

Количина на стоки
Достапно

СИМПЛЕКС мека-лице mallet со TPE-меки влошки (сина, мека, не marring, силно влијание амортизирање) на двете страни.Екстра лесни алуминиумски домување со вграден се справи со заштита ракав му овозможува на корисникот да лесно се применува и контрола на точниот износ на влијанието на сила (идеален за работа на материјали кои се скрши лесно).Висок-квалитет, вибрации-амортизацијата, и ергономски облик на дрвена рачка; контрола површина со двоен слој на лак (отпорни на нечистотија).Сите делови може да се замени / retrofitted, што резултира во голема заштеда во трошоците и ресурсите.Достапен во големини од D30mm да D60mm.Оваа СИМПЛЕКС серија 3101 е опремен со сини TPE-мека insert (серија 3201) на секоја страна.Оваа вметнете е softest вметнување на СИМПЛЕКС линија и нуди силно влијание тапацир за работа потребна светлина на допир.За разлика од конвенционалните гума mallets, тоа не го остави зад себе било какви несакани црна marring.Екстра лесни алуминиумски домување со вграден се справи со заштита ракав му овозможува на корисникот да лесно се применува и контрола на точниот износ на влијанието на сила.Ова го прави cinch за процесот на материјали кои лесно да се скрши.Амортизацијата вибрации и ергономски облик, на високо-квалитетна дрвена рачка има двоен слој на лак во канџите област и затоа се отпорни на нечистотија.Во согласност со smart СИМПЛЕКС принцип, сите компоненти се заменливи и може да се retrofitted.Ова значи да се заштеди во двете пари и ресурси.Оваа верзија е достапен во големини се движат од D30mm да D60mm.

Карактеристики на понудата

Слични понуди