.

.

Chanzon 10pcs 5W Цемент Отпорник 5 Ω ohm ±5% Толеранција Wirewound Индукција 5R

Chanzon 10pcs 5W Цемент Отпорник 5 Ω ohm ±5% Толеранција Wirewound Индукција 5R

DEN 143.76

Количина на стоки
Достапно

Безбедност : Материјалите кои се Користат Се Сите Не-Запаливи, Не Само-палење Ризик.Топлина Издржливи и Отпорни на Влага, што е во Согласност Rohs.Моќност : 5 W Вати, Отпор : 5 Р 5r, Тип : SQP, Жица Поправите Рана Отпорници, TOL : 0.05. Големината на телото : 22±1.5 x 10±1 x 9±1 mm(L * W * H).Пакување : 10 Парчиња 5ohm Тековната Ограничување Жица-Рана Отпорници.Широко се Користи во клима уред, Компјутер, ТЕЛЕВИЗОР, Preprinted Коло, Апарати, Метар, Звук, ја ВОДЕШЕ и Друга Опрема.

Карактеристики на понудата

Слични понуди