.

.

Aexit 200 Парчиња Фиксни Отпорници 0805 300ohm 5% Површина Монтирани Film SMD SMT Отпорник Чип Низи Чип Отпорници

Aexit 200 Парчиња Фиксни Отпорници 0805 300ohm 5% Површина Монтирани Film SMD SMT Отпорник Чип Низи Чип Отпорници

DEN 144.24

Количина на стоки
Достапно

Име На Производ : Чип Отпорник;Случај : 0805. Доведе Стил : Surface Mount (SMD - SMT);Отпор Вредност : 300 R Ohm.Толеранција : ±5%;Големина : 1.55 x 0.85 mm / 0.06" x 0.03" (D*T).Боја : Бела;Тежина : 5g.Пакет Содржина : 200(±2%) Компјутери x Чип Отпорник.f335202008126b96 Мали димензии и мала тежина, Високо сигурен multilayer electrode изградба, Компатибилен со сите лемење процес.SMD отпорник за Телекомуникациска Опрема, Радио и Лента Евиденција, ТВ Приемници, Автомобилската Индустрија, Автомобилската Индустрија.Површината планината чип отпорник,.

Карактеристики на понудата

Слични понуди