.

.

Bestlife Професионални Педикир Комплет Нога Нега за Полнење 13 1 Нога Rasp Нога Мртвите Кожата Смена Нога Датотека во Собата за Жените и Мажите во Салон или Дома

Bestlife Професионални Педикир Комплет Нога Нега за Полнење 13 1 Нога Rasp Нога Мртвите Кожата Смена Нога Датотека во Собата за Жените

DEN 143.76

Количина на стоки
Достапно

Висок-Квалитет : Нашите Професионални Педикир за Полнење е направен од високо-квалитетни нерѓосувачки челик и АБС материјал, издржлив и здрав, која ќе ви нудат удобно и долготрајни клиент искуство. 13 во 1 Нога Нега за Полнење : На Педикир Поставени Комплет содржи 13 алатки, вклучувајќи нога rasp, cuticle тласкач, нога clipper, scraper, callus смена, cuticle смена, нога датотека, нокти датотека, ноктите и ноктот clipper, итн.Различни педикир алатки за да ги задоволат вашите различни потреби.Ергономски Дизајн : Секоја алатка е наменета за посебни функции, лесно за ракување.Добро за отстранување на callus, пченка, тешко кожата, нога пилинг, cuticle итн.Нежно отстранете пченка на нога, кора од мртвите или груба кожа мазна вашите нозе и лак на ноктите.Доаѓа со бесплатен простор за складирање кутија за брзо складирање и употреба.Идеален подароци избор : Преносни големина е погодно за дома, на патување или salonor, каде и да се.Идеален подарок за мајка ми, баба сосед пријател и семејството.Одличен подарок избор на Роденден, Денот на Мајката, Таткото Ден, Баба Ден, Денот на Вљубените, Денот на Благодарноста и Божиќ. 100% Задоволството Гарантира : Ние гаранции дека ќе љубов на нашите производи.Ние се стремиме да се направи само најдобрите производи и повеќето достапни цени за нашите клиенти!.Карактеристики Лесен за употреба : се Реши нозе проблеми ефикасно, направи вашите нозе се изедначи и да ви донесе нежна кожа, ве молиме да уживаат во забавата на нога се грижат.Примена : Погоден за повеќето луѓе, ќе може да го направи тоа во салон или дома, идеален за отстранување на callus, пченка, тешко кожата, cuticle итн., нежно отстранете пченка на нога, кора од мртвите или груба кожа мазна вашите нозе и лак на ноктите.Пакет Содржи : 1 x Помине Clipper 1 x Ноктот Clipper 1 x Callus Scraper : Отстранување на разбиена, тешко, и мртвите кожата на нозете.Отстранлив главата дизајнирани. 1 x Callus Хлапак (Совршен callus отстранување за отстранување на нозе callus, corns на прсти или нога) 1 x Cuticle Смена (V форма им помогнам на стап, професионални hangnail clipper со вилушка совет одлична за отстранување на hangnails и мртвата кожа) 1 x Нерѓосувачки челик крупни датотека за прв отстранувањето на хард кожата. 1 x Нерѓосувачки челик парична казна датотека за подлабоко отстранување на мртвата кожа. 1 x Портокал Sandpaper датотека за нежна и мека нога се изедначи по callus отстранување на кожата. 1 x Црни Sandpaper датотека за нежна и мека нога се изедначи по callus отстранување на кожата. 1 x Нокти датотека за лак или редовни нокти грижа. 5 x Замена ножеви во мала кутија 1 x Силикони лист за заштита на прстите при промена на нови ножеви. 1 x Справи со Притисокот на Ноктите Четка(чистење нечистотијата од рака, fingertip, и нога) 1 x Складирање box Note : 1. Ве молиме чувајте се далеку од децата, бидејќи на двете clipper и тласкач се многу остри. 2. Препорачуваме да се впие нозете во топла вода за 15-30 минути да омекне кожата, а потоа користете го callus смена за да разлиствам нозете во нагоре и надолу насока.

Карактеристики на понудата

Слични понуди