.

.

Божиќ Nativity Set - 11pc Nativity Сет со Дрвени Стабилна и Фигурини - Доаѓањето Nativity Сцена Марија Јосиф Исус Ангел Shepard мудреци Стабилни Животни

Божиќ Nativity Set - 11pc Nativity Сет со Дрвени Стабилна и Фигурини - Доаѓањето Nativity Сцена Марија Јосиф Исус Ангел Shepard мудреци

DEN 431.76

Количина на стоки
Достапно

БОЖИЌ NATIVITY СЦЕНА.Голема сцена заврши со дрвена стабилна и 11 фигури.Овој сет содржи : Бебето Исус, Марија, Јосиф трите мудреци на Shepard и стабилни животни.Употреба во еден залив прозорец, Одличен стартер сет за деца.ДРВЕНИ CRECHE.Детални creche направени од дрво, мов и кората.Совршен изглед за кој традиционално во потрага nativity сет, Додадете повеќе од 1 до количката и им даде на овие поминат Божиќ подароци.NATIVITY ФИГУРИНИ И ЖИВОТНИ.На nativity статуи и штала животните се сите отстранлив од creche.Ова го прави лесно да се прикаже оваа сцена само начинот на кој сакате.Направени од издржлив поли камен.TABLETOP СВЕТИОТ СЕМЕЈСТВО СЦЕНА.Гроздобер изглед Божиќ Nativity сцена што ја прави едноставноста на NATIVITY ПРИКАЗНА.Раѓањето на исус Христос во рустикален амбиент.Рачно насликани фигури и рачно изработени creche.ЈАСЛИ МЕРКИ 5.5"H x 9.5"W x 3"Г NATIVITY ФИГУРИНИ МЕРКА .75" 3"H. Ова Nativity стабилна и 11 парче figurine собата е совршен прилог на вашиот Божиќ украси за оваа година.На Creche димензии се 5.5"H x 9.5"W x 3"Г. Figurine димензии се движат од .75" 3"H. Вклучува бебето Исус, Марија, Јосиф, ангел, пастир, трите мудреци, магаре, овци и крава.

Карактеристики на понудата

Слични понуди