.

.

MOTOCOCHE Автомобилската Радијатор Притисок Тестер со Универзална Гума Адаптер, Вакуум-Тип на Систем за Ладење Течење Тест за Полнење со Американските&Европски Стил В?

MOTOCOCHE Автомобилската Радијатор Притисок Тестер со Универзална Гума Адаптер, Вакуум-Тип на Систем за Ладење Течење Тест за Полнење

DEN 2136.00

Количина на стоки
Достапно

Моќна Функција : Оваа универзална радијатор притисок тестер вакуум-тип на систем за ладење комплет е дизајниран да ви помогне лесно да тест возило радијатор систем истекување и рефил на coolant и отстранување на воздушни меури.Вакуум е формирана во систем за ладење, кој го скратува времето за пополнување coolant, го намалува ризикот од прегревање на моторот, и го задржува вашиот автомобил да работи без проблеми.Адаптер и Американски&Европската Воздух Приклучок : Coolant вакуум рефил алатка за полнење е опремен со универзална гума адаптер, кој може целосно да замени традиционалните 28pcs, компатибилна со речиси сите возила на пазарот.Американската&Европски стил воздух приклучоци ги задоволи вашата потреба.Надворешна/внатрешна куки може да се поставуваат на двете страни на адаптер, и спојка на пневматски пумпа е во прилог на врвот на адаптер маска за да пумпа за притисок.Добро произведени : зглобовите и цела тело се изработени од чист бакар, кои се отпорни на корозија и има добри воздух стегање.Индикација спектар на притисок мерач е -30~0in Hg (-76~0cm Hg), и ознака спектар на воздухот пумпа за притисок е 0~35psi (0~2.5 бар), притисок мерење е точна. 47.24" транспарентна гумени црева е лесно да се набљудуваат надополнување статус на coolant, и заедничката е опремен со филтер за да се изолира нечистотии.Производи Вклучуваат и Лесно да се Носат : специјално прилагодени моделирана пластична лента со алатки продавници секоја точка на овој вакуум пумпа за ладење на системот за полнење на правилен и соодветен начин(мерач на Притисок, воздушна пумпа за притисок, термометар, универзална гума адаптер, надворешни/внатрешни кука, Американски&Европски стил Воздух приклучокот, вакуум генератор, и coolant црево).На инкрустирани складирање се избегнува триење предизвикани од транспортот и ефикасно ги штити притисок мерач и додатоци. 2 Години Гаранција : MOTOCOCHE дава 2-годишна гаранција услуга, вие не треба да го купите одделно.7*24 часа е-поштенски сервис кој овозможува вашиот шопинг искуство.Ако имате било какви прашања во врска со овој радијатор притисок тестер вакуум-тип на систем за ладење комплет, ве молиме да бидат слободни да контакт.Забелешка : Секогаш бидете сигурни дека систем за ладење е depressurized да се излади пред да ја отстраните систем за ладење капа.MOTOCOCHE универзална радијатор притисок тестер е дизајниран да ви помогне лесно да тест возило радијатор систем истекување и рефил на coolant и отстранување на воздушни меури, вакуум-тип на систем за ладење комплет држи вашиот автомобил да работи без проблеми.Тежина : 3.005 kg/6.62 lb Пакување Големина : 37*10*12/14.56*3.94*4.72 инч.Answer : ___________________________ Note : . 1.Не pressurize систем за ладење надминува притисок се препорачува од страна на производителот на возилото. 2.Никогаш не ја користите оваа алатка за било која апликација, освен за која дизајни. 3.Само користење додатоци се дизајнирани за оваа алатка. 4.Никогаш не го менувајте или менување на овој инструмент во било кој начин.

Карактеристики на понудата

Слични понуди