.

.

Виткање на косата Железо, MOCEMTRY 5 во 1 Виткање Прачки Сет со 0.35-1.25 инчен Барел, Меѓусебно Коса Crimper Буриња, Дигитална Контрола & Инстант Топлина До 200°F до 460°F

Виткање на косата Железо, MOCEMTRY 5 во 1 Виткање Прачки Сет со 0.35-1.25 инчен Барел, Меѓусебно Коса Crimper Буриња, Дигитална Контрола

DEN 1319.76

Количина на стоки
Достапно

Заменлив Виткање Стапче: Доаѓаат со нови 5 во 1 виткање прачки сет, 0.35-0.75 инчи;0.5-1 инч;1 инчен 3 барел коса поколеба; Мушка 1 инчен;1.25 инч.Можете да изберете големината на стегачот мора според различни прилики и должина на вашата коса.Се создаде шармантна фризури како стилист.BTY, само 3 барел коса crimper има менгеме да се одржи вашата коса, а другите не.Температурата Прилагодливи & Display: Дигитални LCD температура од 200°F до 460°F, зголемување или намалување на секои 10°F. Притиснете "+" и "-" во исто време, за 3 секунди за да ја смените температурата од °F до °C. Различни температури треба да се избере соодветно греење, на време според дебелината на косата.Curler стапче ќе биде заклучена 4 дик по никаква акција, само притиснете го копчето двапати кратко време.Се загреваат во 30 години: Нашите виткање железо усвојува PTC греење технологија, која може брзо да се загрее на температура ќе треба во рок од 30 секунди и се чува на температура стабилна, заштеда на времето на чекање. 100% турмалин керамика, ќе продолжат да се негуваат вашата коса, да се задржи сјајот и намалување на frizz.Лесно & Безбедно да се користи: Анти-scald дизајн и отворен заклучување копче се полесно да вметнете и извади сите буриња, одредување на тоа поцврсто.Поддршка заградата ја заштитува вашата маса од тоа да биде изгорена, и го забрзува за ладење на виткање железо.Една Година Гаранција & Одличен Подарок : Нашата виткање стапче сет е идеален подарок за вашиот gf, сопруга, мајка или ќерка, тоа доаѓа со неколку меѓусебно буриња, одговара на сите видови на фризури, како плажа бранови.Она што ние гарантираме е една година по услуга за нашите 5 во 1 виткање стапче сет.Испрати e-mail на нас ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ви благодариме.Задржете ја рачката и rote да "отклучи".Ги собереш на барел и snap во справи.Задржете ја рачката и rerote да се "заклучи".Приклучете и моќ, се префрлат на темп сакате.Задржете ја рачката и rote да го "отклучите"ги Собереш на барел и snap во handle Hold дршката и rerote да се "заклучи"Plug и моќ, се префрлат на темп сакате.П.зошто тоа се покаже Грешка на екранот?.А.Ве молиме да се држиме за барел, а потоа на прав, ќе видите curler стапче работи добро, не "грешка" се случи. .Q.Зошто тоа ќе го заклучите наскоро?.А.Нашите виткање железо ќе се заклучуваат автоматски по 4 дик не било работа, па притиснете на прав копчето два пати брзо,потоа го отклучите. -.Q.Дали тоа shutoff по еден час?.А.Да тоа ќе. -.П.Јас сум прв пат да го користите, ќе ми изгори мојата рака?.А.Всушност, тоа доаѓа со нов отпорност на топлина ракавица и две коса клипови.Мислам дека тоа ќе се спречи вас од горење на вашата страна. .Q.Она што temp ќе биде во ред за мојата долга коса?.А.Тоа зависи, во повеќето ситуација, 200°F -280°F за супер мека коса, 280°F -360°F работи и за нормален мека коса, и 360°F -460°F е во ред за еден дебел.

Карактеристики на понудата

Слични понуди