.

.

3/8X1 7/8 Хексадецимален орев Ракав Сидро 18 8 Нерѓосувачки Челик (Пакет Количина 50) П.Н.Е.-3730ASLH188 од Shorpioen

3/8X1 7/8 Хексадецимален орев Ракав Сидро 18 8 Нерѓосувачки Челик (Пакет Количина 50) П.Н.Е.-3730ASLH188 од Shorpioen

DEN 979.20

Количина на стоки
Достапно

Уредот за давање на стабилноста на еден дел од една структура, со тоа што тоа брзо да се друго се состои од : (А) навој студ со конусна крајот разгореа нанадвор; (Б) шупливи, цилиндрични dilating ракав собрани во текот на студ и положба во однос на помали дијаметар на конус; (В) за миење и хексадецимален нут се собраа на крајот од спротивната страна на конус.Сидро работи со проширување против материјал во кој е вграден.Кога хексадецимален орев се заострија конусна крајот се влечат во dilating ракав туркање надвор 360° околу сидро во ѕидот.Тие се дизајнирани да се користи во цврста.Друга е дека должина на ракав предизвикува помалку стрес на подлога отколку оптоварување сидро.Тоа е добро прилагодени за трајно anchoring тешка опрема за бетон.Навој Болт : AISI 1010 - 1018 ладно валани челик Ракав : AISI 1008 ладно валани челик Орев : Ќе се направени од ниска употреба на јаглерод челик што е во согласност со следниве хемиски состав барања : Јаглерод - 0.58% максимум; Фосфор - 0.13% максимум; Sul.Навој Болт : 18-8 нерѓосувачки челик Ракав : Тип на 304 нерѓосувачки челик Орев : Тип на 304 нерѓосувачки челик Миење : 18-8 нерѓосувачки челик.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Уредот за давање на стабилноста на еден дел од една структура, со тоа што тоа брзо да се друго се состои од : (А) навој студ со конусна крајот разгореа нанадвор; (Б) шупливи, цилиндрични dilating ракав собрани во текот на студ и положба во однос на помали дијаметар на конус; (В) за миење и хексадецимален нут се собраа на крајот од спротивната страна на конус.Сидро работи со проширување против материјал во кој е вграден.Кога хексадецимален орев се заострија конусна крајот се влечат во dilating ракав туркање надвор 360° околу сидро во ѕидот.Тие се дизајнирани да се користи во цврста или шупливи ѕидани, вклучувајќи cinder блокови, тули, мермер и бетон.Една од предностите на ракав сидро е дека тоа може да се отстрани после тоа е инсталиран.Друг е дека должина на ракав предизвикува помалку стрес на подлога отколку оптоварување сидро.Тоа е добро прилагодени за трајно anchoring тешка опрема за конкретни.Навој Болт : AISI 1010 - 1018 ладно валани челик Ракав : AISI 1008 ладно валани челик Орев : Ќе се направени од ниска употреба на јаглерод челик што е во согласност со следниве хемиски состав барања : Јаглерод - 0.58% максимум; Фосфор - 0.13% максимум; Сулфур - 0.23% максимум Миење : AISI 1008 - 1010 ладно валани челични.Навој Болт : 18-8 нерѓосувачки челик Ракав : Тип на 304 нерѓосувачки челик Орев : Тип на 304 нерѓосувачки челик Миење : 18-8 нерѓосувачки челик.

Карактеристики на понудата

Слични понуди