.

.

NMC C360PB ВНИМАТЕЛНИ - НЕ ПУШЕЊЕТО БЕЗ ЈАДЕЊЕ НИТУ ПИЕЊЕ ВО ОВАА ОБЛАСТ Знак - 10 in. x 7 in., Црн Текст на Жолта, PS Винил Претпазливост Знак

NMC C360PB ВНИМАТЕЛНИ - НЕ ПУШЕЊЕТО БЕЗ ЈАДЕЊЕ НИТУ ПИЕЊЕ ВО ОВАА ОБЛАСТ Знак - 10 in. x 7 in., Црн Текст на Жолта, PS Винил Претпазливост

DEN 276.00

Количина на стоки
Достапно

Претпазливост Signage : овој знак им помага да се забрани на луѓето од пушење, јадење или пиење во рамките на објектот за да се одржи соодветна безбедност и хигиенски услови.Оваа претпазливост знак е обично се наоѓаат во фабриките, болниците, и jobsites со запаливи материјали.Материјал : знак е изработен од винил со добра лепило својства.Притисокот што се чувствителни на лепило поддршка помага во брзо монтирање на мазни, криви и неправилни површини.Флексибилни знак обезбедува ефикасна внатрешна/надворешна етикетирање перформанси.Висока Видливост : на БЗР претпазливост знак со легенда "ВНИМАНИЕ - НЕ ПУШЕЊЕТО БЕЗ ЈАДЕЊЕ НИТУ ПИЕЊЕ ВО ОВАА ОБЛАСТ" има јасен фонт со читливи букви означен на неа.Лесно внесување на читливост нуди максимална видливост во зафатени коридори или passageways.Спецификација на производот : на 0.004 во.дебела PS винил претпазливост знак има 14 во.ширина и 10 во.висина.Оваа правоаголна signage карактеристики Црн текст на Жолта основа.Знак на Мускулна : ова signage има NMC Знак Мускулен слој, кој го штити текстот и сликата против исчезнува, гребнатини, scuffing, и графити.УВ-излечи, јасно слој создава силна врска и ја зголемува бојата и јасноста.

Карактеристики на понудата

Слични понуди