.

.

Othmro 1PCS Топлина се Смалуваат Цевки 2:1 Електрична Жица Кабел Заврши Асортиман Електрична Изолација Топлина се Смалуваат Цевка Транспарентен Боја

Othmro 1PCS Топлина се Смалуваат Цевки 2:1 Електрична Жица Кабел Заврши Асортиман Електрична Изолација Топлина се Смалуваат Цевка

DEN 186.96

Количина на стоки
Достапно

【Материјал】-Направени од ЈП пластика, Намалување Сооднос : 2 : 1 (ќе се намали за да 1/2 својата доставени дијаметар). 【Безбедно Должина ( прибл.) : 10m/32.8 ft ; се Смалуваат Сооднос : 2 : 1. 【Температурата на работа】- -55 на 125 Степен целзиусови степени; Пламен Retardant.Othmro ЈП Топлина се Смалуваат Цевка Карактеристики : 1. Отпорност На Корозија 2. Добра Електрична Изолација 3. Висока јачина на Цврстина 4. Висока Температура Отпорни 5. Водоотпорен Отпорни 6. Долг Животен Век 7. ГО ИЗБЕРАТ ПРАВОТО ГОЛЕМИНА ЦЕВКА.Мерење на дијаметар на жица/кабел сакате да се заврши, бидете сигурни дека дијаметар е еднаква на големината на топлина се смалуваат цевка по shrinked, бидејќи цевка ќе се намали до 1/3 од оригиналниот дијаметар по греење. 8. ЗАВРШИ НА ЖИЦА СО ЦЕВКА.Отсечени должината што треба, заврши на жица со цевка, користете посветли, фен за коса или топлина пиштол за да се загрее на цевка. 24. ТОПЛИНА НА ЦЕВКАТА ДО ЖИЦА Е ОБВИТКАНА ЦВРСТО.Технички Параметри : Бренд : Othmro Боја : Проѕирна Боја Материјал : ЈП Топлина се намали соодносот : 2 : 1 Номинална напон : ≥600 V Пакет содржина : 1 x ЈП Топлина се Смалуваат Цевка.

Карактеристики на понудата

Слични понуди