.

.

Дигитални Вода Тестер, Мулти-функција на Квалитетот на Водата за Тестирање Пенкало, Salinity PH TDS ЕЗ ORP Тестер Метар со Светлото Дигитален Екран за Домашни Вода, Почва, Б?

Дигитални Вода Тестер, Мулти-функција на Квалитетот на Водата за Тестирање Пенкало, Salinity PH TDS ЕЗ ORP Тестер Метар со Светлото

DEN 1127.76

Количина на стоки
Достапно

Тоа е мултифункционален квалитетот на водата тестер, кој може да го тестира salinity PH TDS ЕЗ и ORP на вода.Се одликува со високи перформанси, пенкало форма, брзо нумеричка стабилност и точна пресметка резултат.Усвојува дигитален екран екран со заднинско осветлување, што е повеќе од јасен и лесен за читање на податоци.Погоден за домашни вода, храна salinity, риба резервоарот, аквариум, обработливо земјиште, базен, aquaculture, лабораторија, итн.IP67 водоотпорен, ова метар уште може да се користи кога се намалува во риби резервоарот, лесен за употреба.Функција : 1. Тоа е мултифункционален квалитетот на водата тестер, кој може да го тестира salinity PH TDS ЕЗ и ORP на вода. 2. Се одликува со високи перформанси, пенкало форма, брзо нумеричка стабилност и точна пресметка резултат. 3. Усвојува дигитален екран екран со заднинско осветлување, што е повеќе од јасен и лесен за читање на податоци. 4. Погоден за домашни вода, храна salinity, риба резервоарот, аквариум, обработливо земјиште, базен, aquaculture, лабораторија, итн. 5. IP67 водоотпорен, ова метар уште може да се користи кога се намалува во риби резервоарот, лесен за употреба. 6. Монтажни сонда дизајн за да спречите случајно сонда штета,висока сигурност, лесен за ракување.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Квалитет на Вода Тестер Материјал : ABS+Електрони Боја : Како што е прикажано на сликата Големина : Прибл.183x37mm/7.2x1.46in Тежина : Околу.162g/5.7 оз Примена : За море тестирање на вода, квалитетот на водата за тестирање на Батеријата Својства/Капацитет : 3 x 1.5 v (LR44) копчето 100 MAH батерија(Вклучени) Водоотпорен Одделение : IP67 Пакет Листа : 1 x Квалитетот на Водата Tester1 x Упатството Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Карактеристики на понудата

Слични понуди