.

.

Креативна Настава Притиснете Јамка-де-Јамка Календарски Дена (8684)

Креативна Настава Притиснете Јамка-де-Јамка Календарски Дена (8684)

DEN 83.76

Количина на стоки
Достапно

Така, стилски и толку едноставна, овие црно и бело Јамка-де-Јамка Календарски Дена се сигурен да стане вашиот омилен начин за одбележување на деновите на вашата училница календар.Пакет содржи 31 број дена, 2 комбиниран број дена (23/30 и 24/31), и 2 празни денови за истакнување на специјални настани или празници и признавање родендени.Календарски Дена се одлични за користење на училница календар за време на дневни календар лекција или круг на времето.Големина : прибл. 2 3/4" x 2 3/4". 35 парчиња.Така, стилски и толку едноставна, овие црно и бело Јамка-де-Јамка Календарски Дена се сигурен да стане вашиот омилен начин за одбележување на деновите на вашата училница календар.Пакет содржи 31 број дена, 2 комбиниран број дена (23/30 и 24/31), и 2 празни денови за истакнување на специјални настани или празници и признавање родендени.Календарски Дена се одлични за користење на училница календар за време на дневни календар лекција или круг на времето.Тие, исто така може да се користи како студент на броеви на етикетата cubbies, папки, бироа, и многу повеќе!Големина : прибл. 2 3/4" x 2 3/4" 35 парчиња.

Карактеристики на понудата

Слични понуди