.

.

8 Ролни Обоени Маскирање Лента Виножито Бои Сликари Лента Шарени Уметнички Занает Хартија Лента за Деца Етикетирање Уметности и Занаети DIY Декоративни Кодирање Де?

8 Ролни Обоени Маскирање Лента Виножито Бои Сликари Лента Шарени Уметнички Занает Хартија Лента за Деца Етикетирање Уметности и Занаети

DEN 191.76

Количина на стоки
Достапно

Супериорен Квалитет : Обоени маскирање снимката е направена на еко-пријателски палачинка хартија која е не-токсични, киселина-слободни и мирис, правејќи го безбедно да се користи.Водоотпорен Материјал : виножитото хартиена трака е отпорен на вода, за Разлика од другите изработката маскирање лента да биде тенка и лесно искинати далеку, овие шарени маскирање ленти се подебели, издржливи и отпорни на абразија.Богата Боја : Сина, Зелена, Црвена, Жолта, Портокалова, Виолетова, Розева Боја, Светло Сина.Шарени маскирање лента може да ги исполни вашите различните потреби за боја.Виножито маскирање ленти се идеални за занаети, уметност и DIY проекти.Stickiness и Отстранете : за Разлика од другите виножито обоени ленти со сиромашните лепило, Стапчиња и го држи цврсто во место без некоја солза или виткање, и леплива остатоци по отстранување.Широка Примена : Користи како виножито етикетирање лента за боја кодирање на движи кутии, садовите за складирање, кабинети, кабли, документи.Употреба во домашна декорација, партија декорација, ѕид уметност, честитки, scrapbooking, автомобилската поправка и многу повеќе.Спецификација : Производ материјал : Хартија Големина : 6 x Маскирање Ленти, Секоја од 15 Метри Долго Со 0.6 Инчен Дебелина Боја : Сина, Зелена, Црвена, Жолта, Портокалова, Виолетова, Розева боја, Светло Сина Пакет Вклучуваат : 8 x Маскирање Лента.

Карактеристики на понудата

Слични понуди