.

.

Преносни Удар, Рачни Прашина Компресор Висока Јачина на Удар Duster со Рачка за Дува Прашина за Дува Вода за Дува во Прав

Преносни Удар, Рачни Прашина Компресор Висока Јачина на Удар Duster со Рачка за Дува Прашина за Дува Вода за Дува во Прав

DEN 383.76

Количина на стоки
Достапно

Направени од високо-сила АБС материјал, тоа не е лесно да се скрши, и изолирани се справи со е побезбедно.Се користи за дува прашина, вода, прав, остатоци и разни индустриски или домаќинство и дува операции.На воздух излезот е многу концентрирани, опремени со зглобовите, со голем проток, може да се постигне пофини прашина отстранување.Работи со силен ветар, ниска потрошувачка на енергија, и повеќе енергија‑заштеда на енергија и еколошки прашина отстранување.Дизајнот, активирањето и дршката се интегрираат, контрола е удобно, и тоа е лесно да се носат.Функција : 1. Работи со силен ветар, ниска потрошувачка на енергија, и повеќе енергија‑заштеда на енергија и еколошки прашина отстранување.2. Направени од високо-сила АБС материјал, тоа не е лесно да се скрши, и изолирани се справи со е побезбедно.3. Дизајнот, активирањето и дршката се интегрираат, контрола е удобно, и тоа е лесно да се носат.4. На воздух излезот е многу концентрирани, опремени со зглобовите, со голем проток, може да се постигне пофини прашина отстранување.5. Се користи за дува прашина, вода, прав, остатоци и разни индустриски или домаќинство и дува операции.Спецификација : Предмет Тип : Удар Duster Gun Material : ABSApplication : Широко се користи за дува прашина, вода, прав, остатоци и разни индустриски или домаќинство и дува operations Drive Режим : Compresse air Operating Температура Опсег : 4-140℉Максимум Притисок : ≤ 0.8 Mpa Working Притисок : 0.2-0.4 Mpa Пакет Листа : 1 x Удар Duster Gun1 x Конектор.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Blow Duster Gun
Material:
ABS
Application:
Widely used for blowing dust, water, powder, debris and various industrial or household and blowing operations
Drive Mode:
Compresse air
Operating Temperature Range:
4-140℉
Maximum Pressure:
≤ 0.8Mpa
Working Pressure:
0.2-0.4Mpa
Package List:
1 x Blow Duster Gun1 x Connector :

Слични понуди