.

.

YSH Мобилен Телефон Додатоци за Huawei Колега 9 Pro 0.26 mm 9H Површинска Цврстина 3D Експлозија-Доказ Свила Екран Калено Стакло Екран Филм(Црна) Екран Заштитник за Huawei (Боја : Ц

YSH Мобилен Телефон Додатоци за Huawei Колега 9 Pro 0.26 mm 9H Површинска Цврстина 3D Експлозија-Доказ Свила Екран Калено Стакло

DEN 2392.80

Количина на стоки
Достапно

Незаменлива чувствителност на допир.Лесна инсталација, ултра издржливи.Не сите меурчиња по инсталацијата.Ултра Јасна, реална слика и повеќе од 99% транспарентност.Анти-отпечатоци и маснотии нечистотија, анти-да се Загрози доказ стакло, со висок квалитет.Добро висок квалитет калено стакло, одговара на вашиот телефон добро.Descriptions1. Ултра-тенок и одлична флексибилност.Екранот е дебела.Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот телефон ќе го забави по pasting филмот на сите.2. Висока цврстина.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано.Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден за корисници. 3. Висока дефиниција.Филмот има висока светлина трансмисија.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично. 4. Функционална.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштита на вашата Huawei Колега 9 Pro од нула, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор.5. Мазна површина.Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено.6. Лесен за употреба.Тоа има одлична адхезија.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.7. Издржливи.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Инсталација Instructions1. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата. 2. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна. 3. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот. 4. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.Cautions1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. 2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет. 3. Користење на вишокот.

Карактеристики на понудата

Слични понуди