.

.

Дигитални Thermocouple Температура, Висока Точност Преносни LCD Дисплеј Температура Читателот за Индустриски

Дигитални Thermocouple Температура, Висока Точност Преносни LCD Дисплеј Температура Читателот за Индустриски

DEN 369.36

Количина на стоки
Достапно

ВИСОКО ПРЕЦИЗНИ МЕРЕЊА На off/℃/℉ прекинувач ви дава повеќе conient за да изберете on или off, целзиусови степени степен или Целзиусови степен.СУПЕР ДОЛГА НИЗА Мерење на температура може да се добие -200℃-1370℃ / -328°F‑2498 °F. ИНДИКАЦИЈА за слаба БАТЕРИЈА Автоматско слаба батерија откривање, кога батеријата напон е пониска од работниот напон, ќе се прикаже "батерија".LCD ДИСПЛЕЈ Употреба 0.5 инчи, средно големи течни кристали (LCD) екран, максимална читање вредност е 9999. ЏЕБ ГОЛЕМИНА ДИЗАЈН Со компактен и лесен дизајн, може да се земе овој дигитален каде што сакате.Функција : 1. LCD ДИСПЛЕЈ Употреба 0.5 инчи, средно големи течни кристали (LCD) екран, максимална читање вредност е 9999.2. СУПЕР ДОЛГА НИЗА Мерење на температура може да се добие -200℃-1370℃ / -328°F‑2498 °F. 3. ВИСОКО ПРЕЦИЗНИ МЕРЕЊА На off/℃/℉ прекинувач ви дава повеќе conient за да изберете on или off, целзиусови степени степен или Целзиусови степен.4. ЏЕБ ГОЛЕМИНА ДИЗАЈН Со компактен и лесен дизајн, може да се земе овој дигитален каде што сакате.5. ИНДИКАЦИЈА за слаба БАТЕРИЈА Автоматско слаба батерија откривање, кога батеријата напон е пониска од работниот напон, ќе се прикаже "батерија".Како да го Користите : 1. Изберете функција се префрлат во ℃ или ℉ range2. Вметнување на поврзување на крајот на температура, мерење на прачка во температурата мерење socket3. Се користи за мерење крајот на температура, мерење на држиме за мерење температура во различни scenes Specification : Предмет Тип : Thermometer Material : ABSModel : DT-1310 Battery : 1 x 9 V 6 F22 (не се вклучени)Цел : Индустриски Температура Measurement Display Метод : 0.5 инчи, високи и големи течни кристали (LCD) екран, максимална читање вредност е 9999 Polarity Индикација : Автоматско Поларитетот Ознака "-"слаба Батерија Индикација : Автоматско слаба батерија откривање, кога батеријата напон е пониска од работниот напон, ќе се прикаже "батерија"Земање мостри Стапка : 2.5 пати/sec Electrical Спецификации : (температура : 23±5°C, влажност : помалку од 90% релативна влажност)1. Температура на чување : -10℃~60℃, 10℉~140℉2. Максимален влезен напон.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Thermometer
Material:
ABS
Model:
DT-1310
Battery:
1 x 9V 6F22 (not included)
Purpose:
Industrial Temperature Measurement
Display Method:
0.5 inches, high and large liquid crystal display (LCD) display, the maximum reading value is 9999
Polarity Indication:
Automatic Polarity Indication -
Low Battery Indication:
Automatic low battery detection, when the battery voltage is lower than the working voltage, it will display battery
Sampling Rate:
2.5 times/sec
Electrical Specifications:
(temperature
1. Storage temperature:
-10℃~60℃, 10℉~140℉
2. The maximum input voltage :

Слични понуди