.

.

YOAS Безжична Картичка, USB WiFi Адаптер Широк Компатибилност 1200M за за за OS X

YOAS Безжична Картичка, USB WiFi Адаптер Широк Компатибилност 1200M за за за OS X

DEN 390.96

Количина на стоки
Достапно

Ултра Брз USB 3.0 Порт : Тоа може да се добие ултра брз пренос на податоци до 5 Gbps, да се обезбеди дека перформансите на Wi Fi адаптер достигне максимална брзина и постабилна Интернет врска.Широк компатибилност : безжична картичка е лесно да се инсталира и компатибилен со многу модели.Применливи систем (ОС), за Vista, XP 7 8 10, за Linux, за OS X 10.9‑10.15. Висока Брзина Wi Fi : вкупната брзина до 1200 Mbps, 2.4 GHz е 300 Mbps, и 5 GHz е 867 Mbps, која е многу погодна за повеќе high‑definition видео потоци и онлајн игри, без одлагање.MU‑MIMO Технологија : PC Wi Fi адаптер може да обезбеди две податочни потоци во исто време.Кога се користи во комбинација со некој компатибилен MU‑MIMO рутер, тоа во голема мера може да го подобри и ефикасноста на целата мрежа.Стабилна Wi Fi : безжична картичка е опремена со 2 безжични антени, висока добивка 3d Bi, продолжен Wi Fi конекција и одлична стабилност на десктоп компјутери, лаптопи и Компјутери.Функција : 1. Висока Брзина Wi Fi : вкупната брзина до 1200 Mbps, 2.4 GHz е 300 Mbps, и 5 GHz е 867 Mbps, која е многу погодна за повеќе high‑definition видео потоци и онлајн игри, без одлагање.2. MU‑MIMO Технологија : PC Wi Fi адаптер може да обезбеди две податочни потоци во исто време.Кога се користи во комбинација со некој компатибилен MU‑MIMO рутер, тоа во голема мера може да го подобри и ефикасноста на целата мрежа.3. Ултра Брз USB 3.0 Порт : Тоа може да се добие ултра брз пренос на податоци до 5 Gbps, да се обезбеди дека перформансите на Wi Fi адаптер достигне максимална брзина и постабилна Интернет врска.4. Стабилна Wi Fi : безжична картичка е опремена со 2 безжични антени, висока добивка 3d Bi, продолжен Wi Fi конекција и одлична стабилност на десктоп компјутери, лаптопи и Компјутери.5. Широк компатибилност : безжична картичка е лесно да се инсталира и компатибилен со многу модели.Применливи систем (ОС), за Vista, XP 7 8 10, за Linux, за OS X 10.9‑10.15.Како да го Користите : Plug and play, брз installation Specification : Предмет Тип : Безжичните Card Material : ABSChip : За 8812 BUFrequency Опсег : 2.4 GHz2.4835 GHz; 5.12 GHz5.825 GHz Network Режим : 2.4 G + 5 GApplicable Систем (ОС) : За Vista, XP 7 8 10, За Linux, За OS X 10.9-10.15 Пакет Листа : 1 x Безжична Card1 x Возачот ЦД.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Wireless Card
Material:
ABS
Chip:
For 8812BU
Frequency Range:
2.4GHz--2.4835GHz; 5.12GHz--5.825GHz
Network Mode:
2.4G + 5G
Applicable System (OS):
For Vista XP 7 8 10, For Linux, For OS X 10.9-10.15
Package List:
1 x Wireless Card :
1 x Driver CD :

Слични понуди