.

.

КАМЕРАТА ФЕД HKBD-YCCP РУСКАТА LEICA КОПИЈА СОВЕТСКИОТ РЕТКИ! #84373

КАМЕРАТА ФЕД HKBD-YCCP РУСКАТА LEICA КОПИЈА СОВЕТСКИОТ РЕТКИ! 84373

DEN 958.80

Количина на стоки
Достапно

РУСКАТА LEICA КОПИЈА. "ХРАНАТ" е копија на "Leica II" германски камера.Произведени Харков труд комуни име Феликс Dzerzhinsky, создадени од поранешната улица познатиот едукатор Антон Makarenko.Произведени од 1934 до средината на 50-тите години.Направен во Украина.Гравирање на камерата "НКВД УССР"-народна Commissariat за Внатрешни Работи е на украинската Советска Социјалистичка Република.На блендата функционира при сите брзини на блендата.Rangefinder работи.Објективот е чиста, слободен од прашина, гребнатини и габи.Дијафрагмата работи нежно и мазно.Спецификација : Филм : 35mm Рамка димензии : 24 х 36 мм Shutter speed : од 1/500 да Б Леќа : Industar-10 f3.5/50 Фокус опсег, m : од 1 до оо Сериски #90684 Пакет содржина : камера,случај,оригинални месинг касета и да потрае гајтанот,леќа капа.

Карактеристики на понудата

Film:
35mm Frame size

Слични понуди