.

.

Sony Cyber-Shot DSC-W800 Дигитална Камера (Сребро) - 7PC Пакет Вклучува: Екстра NP-BN1 за Батеријата и Полначот, Sandisk Ултра 32GB SD, Камера Торбичка и Повеќе

Sony Cyber-Shot DSC-W800 Дигитална Камера (Сребро) - 7PC Пакет Вклучува: Екстра NP-BN1 за Батеријата и Полначот, Sandisk Ултра 32GB

DEN 4643.76

Количина на стоки
Достапно

20.1 ПРАТЕНИК 1/2.3" Super HAD CCD Сензор, 5x Оптички Зум Објектив & 10x Дигитален Зум.Еквивалентно 35mm Фокусна Должина на : 26-130mm, 2.7" Јасна Слика LCD 230k-Dot Монитор. 720p HD Видео во 30fps, Оптички Steady Shot Слика Стабилизација, 360 Sweep Panorama.Лесно Режим и Во-Камера Водич, Smile Shutter за Авто Насмевка Фотографирање Погодно USB Полнење на Батеријата.ОГРАНИЧЕН 1-ГОДИНА ПРОДАВАЧОТ ГАРАНЦИЈА.Комплет Вклучува : Sony Cyber-shot DSC-W800 Дигитална Камера (Сребрена), Продолжен Живот Замена на Батеријата NP-BN1, AC/DC Брзо Дома и Патување Полначот NP-BN1, San Disk 32 GB Ултра SDHC UHS-I Мемориска Картичка - 100 MB/s, C10, SDHC, Ultimaxx Професионални Точка и Пука Дигитална Камера Случај, ULTIMAXX High Speed SD/SDHC/Micro SD Читач/CARD READER, ULTIMAXX ЛЕЌА ЧИСТЕЊЕ ПЕНКАЛО На лесни, сребро Sony DSC-W800 Дигитална Камера е компактен точка и пука дека карактеристики 20.1 милиони точки во внатрешноста на 1/2.3" Super HAD CCD сензор, и има професионална Sony 5x оптички зум објектив со еквивалентно 35mm фокусна должина на 26-130mm.Светла 2.7" Јасна Слика LCD 230k-dot следење на задната страна ви овозможува јасно да ги видите вашите слики како и високо-квалитетни 720p HD видеа.За повеќе зум, а 10x дигитален зум функција двојки камерата е достигне и Sony Steady Shot Слика Стабилизација со Активниот режим компензира за камерата се тресат за да помогне да се обезбеди појасни слики со минимални blur и ниско ниво на бучава, дури и додека шетаат наоколу.За снимање на уште поширок агол, се обиде на 360° Sweep Panorama, кој ви овозможува да го притиснете копчето на блендата и понесете вашата камера околу да се соберат во вашиот целиот пејзаж и да ги преземат многу висока резолуција на слики и автоматски да ги комбинирате во една фотографија.Правењето на фотографии никогаш не било полесно.Користете ја камерата е Лесно, Режимот за поедноставување на вашиот menu (мени) и камера на внатрешната водич да одговориме на сите ваши прашања, без носење околу го упатството.За да се избегне недостасуваат оние насмеани лица во вашите снимки, едноставно свртете на Smile Shutter Технологија, која ги зема слика кога насмевка е откриен, врз основа на вашите желби.За лесен за полнење, USB полнењето е достапен со камерата, овозможувајќи ви да го полните вашиот уред право од вашиот компјутер.

Карактеристики на понудата

Слични понуди